Sobota 01 červen 2019
Lavrov: Americká obvinění Ruska z testů zakázaných raket jsou vyvracená experty   
Pridal tk Sobota 01 červen 2019 - 06:31:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov okomentoval obvinění Spojených států, že Ruská federace porušuje smlouvu o jaderných zkouškách. Označil je za nesmyslná.

Dříve šéf vojenské rozvědky Spojených států Robert Ashley prohlásil, že Rusko pravděpodobně nedodržuje smlouvu o jaderných zkouškách podle principu ‚nulové mocnosti‘, jak je to předepsáno. Spojené státy na rozdíl od Ruské federace neratifikovaly smlouvu o všestranném zákazu jaderných zkoušek, a proto nemají závazky ohledně jejího plnění.

„Co se týče prohlášení o tom, že Rusko prý provádí nějaké jaderné zkoušky, jejich nesmyslnost byla označena jak představiteli Organizace pro zákaz jaderných zkoušek, tak váženými majícími autoritu experty ze Spojených států,“ řekl Lavrov v průběhu tiskové konference na ruském velvyslanectví v Tokiu.

Ministr zahraničí Ruska také vyjádřil předpoklad, že Washington prostě potřebuje navrhnout nová obvinění proti Rusku, jelikož se ukázalo, že Moskva se neúčastnila nedávného politického skandálu v Rakousku.

„Možná po tom, co se rusky mluvicí žena na Ibize ukázala být Bosňankou, je zapotřebí něco vymýšlet,“ ironicky poznamenal Lavrov.

Skandál v Rakousku

Lavrov okomentoval politickou krizi v Rakousku
Týden před volbami do Evropského parlamentu největší německá média zveřejnila příspěvky, v nichž se tvrdilo, že vicekancléř Heinz-Christian Strache projednával možnost nákupu mediálních aktiv s cílem ovlivnění voleb s jistou „Ruskou“, která je podle slov Stracheho občankou Lotyšska. Dívka byla médii také označována za neteř ruského oligarchy, ale následně se objevily informace, že pochází z Bosny.

Přitom samotná média, která skandální materiál zveřejnila, poukázala na to, že natočená schůzka byla nastraženou léčkou na politika, který vystupuje spolu se svou Svobodnou stranou Rakouska za zrušení protiruských sankcí a za normalizaci vztahů s Moskvou. Strache, který označil tuto situaci za cílevědomou politickou vraždu, musel podat demisi.

V pondělí kvůli Stracheho skandálu rakouský parlament vyslovil nedůvěru vládě kancléře Sebastiana Kurze. Ve čtvrtek se novou dočasnou rakouskou kancléřkou stala současná prezidentka ústavního soudu Brigitte Bierleinová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m867
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2791 sec,0.0268 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,030kB