Sobota 15 červen 2019
Zákony jako losy?   
Pridal tk Sobota 15 červen 2019 - 06:02:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přednedávnem se pan Rychetský, jako snad nejvyšší, co v soudní hierarchii je, vyjádřil: Soud soudil podle špatného? , nesprávného? Zákona. To na tom dělal čtvrt, nebo půl roku.

Jako laik nevím, kolik stupňů soudů případ proputuje, než se dostane k tomu nejvyššímu. Dva? Tři? Čtyři? Každý soudce přece má nějakého soudce vedoucího, v tom kterém stupni soudů. Ten by dle měl mít aspoň rámcový přehled, co který z jemu podřízených soudců dělá.

A jestli soudí ten který případ alespoň podle zákonů ze správného oboru. Matice od šroubu, ne jako Matice Slovenská, nebo třeba matka krkavčí. Na to by snad mohl, jemu podřízeného soudce, upozornit.

Jestliže na to, že je souzeno podle nesprávného zákona, musí přijít až ten nejvyšší, to znamená že třeba šesti soudcům se nedaří, nebo v horším případě dotyčnou kausu ani neviděli. A rozhodli. K nejvyššímu soudu doputuje kauz jen pár. Takže není nikdo, kdo by ostatní špatná rozhodnutí opravil.

Kolik lidí tak bylo odsouzeno úplně nevinně? Když se do správného zákona netrefí tolik soudců, jak to asi vypadá tam, kde rozsudek vynesli třeba jen dva soudci , nebo nedej bože, jenom jeden. To by chtělo zkontrolovat nejvyšším soudem úplně všechny dosavadní rozsudky. Za čtvrt století.

Oldřich Fischer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0901 sec,0.0400 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,169kB