Neděle 30 červen 2019
Putin promluvil o volbě, se kterou se bude muset Evropská unie vypořádat   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:40:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin je překvapen tím, že na pozadí amerických nároků vůči Číně se nediskutuje o dotování evropských zemědělských výrobců. Domnívá se tedy, že si nakonec EU bude muset vybrat mezi dvěma variantami: buď otevře trh pro produkty zemědělsko-průmyslového komplexu rozvojových zemí nebo hranice pro migranty.

„Pokud se mám vrátit ještě ke G20, jedná se o ekonomické fórum. Byly na něm vzneseny otázky liberální politiky a postoje k migraci s ohledem na ekonomiku. Mezi Čínou a Spojenými státy americkými existují spory o obchodních záležitostech. Čína je mimo jiné obviňována i z obchodních a průmyslových dotací. Pokud však chceme diskutovat o problému průmyslových dotací, pak diskutujme také o problému zemědělských dotací, které jsou v Evropské unii široce využívány,“ řekl Putin, když odpovídal na dotazy novinářů na tiskové konferenci, která se konala po summitu G20.

Ruský lídr dále dodal, že pokud bude i nadále pokračovat tato politika, při které bude zemědělský trh uzavřen, nebo v případě rozvojových zemí relativně uzavřen, pak vyvstává otázka, jak rozvíjet ekonomiky těchto zemí.

„Vzniká otázka, jak odblokovat jednání ve WTO (Světová obchodní organizace, pozn. red.) a zda by nebylo lepší část těchto dotací směřovat na podporu zemědělské produkce v rozvojových zemích, aby zde byla vytvořena pracovní místa. Co naši kolegové chtějí? Otevřít trh pro zboží, které by v tomto případě mohlo vzniknout, nebo otevřít hranice pro migranty? Něco se bude muset udělat. Ať už tohle nebo něco jiného,“ prohlásil závěrem ruský prezident.

G20 a letošní summit v Japonsku

Fórum G20 představuje skupinu největších ekonomik světa zastoupených ministry financí a guvernéry centrálních bank. Celkově se jedná o členy 19 států a Jednotného vnitřního trhu Evropské unie. Na pravidelných schůzkách jsou přítomni také nejvyšší exekutivní představitelé - předsedové vlád či prezidenti států.

Letos se summit G20 koná v japonském městě Ósaka, a to ve dnech 28. až 29. června. Odstartoval včera s malým zpožděním, jelikož se prezidenti Ruska a Jihoafrické republiky, Vladimir Putin a Cyril Ramaphosa, zdrželi na bilaterální schůzce.

Na letošním summitu se ještě před prvním pracovním setkáním konalo tradiční slavnostní fotografování.

Setkání Trumpa a Putina

Mimo jiné se na okraji summitu G20 sešli i prezidenti Ruska a USA, Vladimir Putin a Donald Trump.

„Oba státníci se shodli na tom, že zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem odpovídá zájmům obou zemí a celého světa,“ stojí v prohlášení Bílého Domu.

Podle dostupných informací oba lídři mluvili o kontrole zbrojení, situaci v Íránu, Sýrii, Venezuele a na Ukrajině. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že Trumpovi bude posláno oficiální pozvání na přehlídku, která se má konat na Rudém náměstí dne 9. května 2020.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mMCb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0996 sec,0.0338 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,236kB