Pátek 12 červenec 2019
Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:49:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 25   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne, jenže ve stejné situaci je už i ČSSD! Andrej Babiš vyklidil pole, válka se odehrává už jenom mezi Pražským hradem a Lidovým domem! Miloš Zeman znovu zopakoval, že nevidí důvod, proč by měl odvolávat ministra, který ve svém resortu odhalil korupci! Ve chvíli, kdy prezident odmítne návrh premiéra na odvolání ministra, by měla přijít kompetenční žaloba premiéra na prezidenta, ale k tomu se Andrej Babiš neodhodlá, protože není sebevrah!

Před několika hodinami skončila ostře sledovaná schůzka premiéra ČR Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem a výsledkem schůzky je nula. Andrej Babiš nevyjednal vůbec nic, naopak Miloš Zeman zářil úsměvy a se založenýma rukama vysvětloval premiérovi, že ve slušných zemích se ministři, kteří odhalí korupci ve svých resortech, odměňují a chválí, nikoliv odvolávají a dehonestují. A protože Miloš Zeman chce, aby se Česká republika řadila ke slušným zemím se slušnou demokracií, nevidí důvod pro odvolání současného ministra kultury za ČSSD Antonína Staňka, ministr má stále prezidentovu důvěru a jaké problémy prý mají v Lidovém domě, to si musí vyřešit sami mezi sebou a neobtěžovat tím prezidenta a chod státu.

Naše redakce získala útržkovitý přepis některých pasáží rozhovoru z velmi důvěryhodných zdrojů z okolí Pražského hradu a jsme rádi, že tyto informace se dostávají ven k občanům, protože se ukazuje, že přestože Miloš Zeman hraje svoji mocenskou hru, využívá k tomu nevynucené poziční chyby politických soupeřů, tedy používá stejné techniky jako judisté. Síla soupeře se přesměruje tak, aby se soupeř porazil sám. A přesně k tomu došlo v ČSSD, kdy socialisté kvůli Antonínu Staňkovi jsou kvůli příkazům z Aspen Institute Central Europe pod vedením Zdeňka Bakaly na cestě pryč z vlády a dost možná i z poslanecké sněmovny po předčasných volbách.

Prezident zopakoval premiérovi, že ČSSD chce odvolat ministra, který by měl dostat spíš pochvalu, když odhalil korupci svých podřízených. Ve slušných zemích se to prý tak dělá…

Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý už uvedl, že Andrej Babiš vyklidil pole, protože u prezidenta Miloše Zemana nedojednal vůbec a naprosto nic, situace se neposunula ani o milimetr a zítřejší schůzka Jana Hamáčka a Antonína Staňka u prezidenta už prý nepřinese nic nového, naopak se očekává, že prezident Miloš Zeman bude vyučovat a bude kárat Jana Hamáčka za to, jak vede ČSSD od desíti k pěti, protože se snaží odvolat ministra, který je nejoblíbenějším ministrem za ČSSD a dokonce ve svém resortu odhalil nebojácně korupci v Národní galerii Praha. Prezident tak bude chtít Janu Hamáčkovi zopakovat, že ve slušných zemích se ministři za odhalení korupce ve svých resortech neodvolávají, ale naopak oceňují, chválí a odměňují. Prezident se tak pokusí Janu Hamáčkovi domluvit, aby ČSSD přestala blbnout a hrát “Zagorku” a začala se chovat jako důvěryhodná a seriozní strana.

Vedení ČSSD už dopředu tuší, že páteční schůzka bude u Miloše Zemana spíš učitelskou přednáškou a Jan Hamáček už dopředu tuší, že prezident Miloš Zeman si ho bude chtít vychutnat. Jízlivá poznámka mimo záznam prý dnes zazněla i na adresu poslanců a členů předsednictva ČSSD, že prý je podivné, že když v ČR vrcholí ústavní krize, členové předsednictva ČSSD prý odmítají přerušit drahé a nákladné zahraniční dovolené.

Prezident Miloš Zeman se rekreuje na Vysočině a on kvůli ČSSD svoji ceněnou a oblíbenou dovolenou přerušil, zatímco členové předsednictva ČSSD takový krok odmítli, žádné dovolené přerušit nechtějí, a proto Jan Hamáček může předsednictvo strany k nastalé situaci svolat až příští týden. Kdyby se prý místo Tahiti, Karibiku a dalších luxusních destinací rekreovali na Lipně nebo na Sázavě, měli by to lepší, hezčí, levnější, více odpovídající voličům ČSSD a především by je přerušení dovolené nestálo takový majlant a mohli by situaci řešit už před týdnem.

Současné pravomoci prezidenta napsali do ústavy lidé z okolí ČSSD v roce 1992 a udělali z toho guláš s názvem “Lex Havel”

Podle prezidenta Miloš Zemana prý není Michal Šmarda ideálním kandidátem, což samozřejmě rozčílilo ČSSD ještě více, protože podle Ústavy prezident v podstatě nemá právo posuzovat kandidáty, i když vzhledem k lajdácky napsanému znění Ústavy to nelze takto jednoznačně tvrdit. Prezident totiž má ministra odvolat na základě návrhu premiéra. Jenže, v ústavě není žádní časová lhůta, jak rychle má ministra odvolat, a navíc je tam i problém s termínem “návrh premiéra”.

Toto spojení umožňuje výklad, že prezident návrh posuzuje, protože návrh je předmětem posouzení v české jazyce. Pokud by to měl prezident z povinnosti provést, neměl by to být návrh, ale příkaz premiéra. Jenže prezidentovi nikdo příkazy dávat nemůže v ústavním pořádku, je to nejvyšší ústavní funkce. Takže se znovu dostáváme k roli a funkci prezidenta, k čemu vlastně by prezident měl být, pokud by měl být jen automatem na podpisy. Andrej Babiš i dnes uvedl, že kompetenční žalobu na prezidenta podávat nehodlá. Logicky, není přece sebevrah, protože nebude se stavět do války mezi Hradem a Lidovým domem.
Ten problém vznikl na počátku 90. let, když část ústavy o prezidentovi se dala spíš nazvat “Lex Havel”, tedy ústavní popis funkcí a pravomocí prezidenta Václava Havla. Ten byl loutkou, a proto mu nechtěli dát vůbec žádné pravomoci, takže funkce prezidenta byla definována vágně, aby se Václav Havel necítil trapně, že nemá na nic vliv.

Jenže s příchodem exekutivních prezidentů formátu Václave Klause a Miloše Zemana se začalo ukazovat, že ústavně popsané pravomoci a povinnosti prezidenta z 90. let jsou naprosto diletantské a aktivní prezident vágní popisy v ústavě bude využívat ve svůj prospěch. A byl to právě člověk s napojením na ČSSD, dnešní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který v roce 1992 se spolupodílel na tvorbě české ústavy. Takže ČSSD by si měla stěžovat na vágní znění ústavy právě u něj a neměla by s tím obtěžovat prezidenta republiky.

ČSSD vyhrožovala, že odejde z vlády, když se do Rady ČT dostane křesťan a otec od 9 dětí. Teď vyhrožuje odchodem z vlády kvůli vlastnímu ministrovi, který odhalil korupci podřízeného

Chování ČSSD je přitom alarmující. Během několika posledních týdnů totiž Lidový dům už dvakrát vyhrožoval Andreji Babišovi, že ČSSD odejde z vlády, a tento způsob chování stále pokračuje. Vedení ČSSD pohrozilo odchodem z vlády kvůli Michalu Semínovi, kandidátovi SPD do Rady ČTK, že pokud prý poslanci za Hnutí ANO dovolí Michalu Semínovi zvolení do této rady, tak ČSSD odejde z vlády.

Michal Semín je přitom tátou 9 dětí, které má s jedinou manželkou, je to křesťan a zastánce tradiční rodiny a ti dobytkové z ČSSD ho celým svým srdcem nenávidí, jako kdyby jim provedl bůhví co zlého. Michal Semín se totiž několikrát vyjádřil k situaci v USA, že americký kongres rozhoduje na bázi “etnického” (rozuměj židovského) klíče více ve prospěch Izraele než ve prospěch USA a tímto výrokem na sebe poštval Federaci židovských obcí v ČR, která okamžitě začala řvát a hýkat jako pominutá o holokaustu (Šoa). Přinesli jsme o tom článek zde: https://aeronet.cz/news/federace-zidovskych-obci-prosadila-zakaz-kandidata-spd-do-rady-ctk-proti-jeho-kandidature-intervenovalo-dokonce-velvyslanectvi-izraele-v-praze-a-cssd-vyhrozovala-odchodem-z-vlady-proc-ten-jekot/

Jenže, u Michala Semína to vyhrožování s odchodem z vlády neskončilo. Stejný útok se snesl na vlastního člena ČSSD, na ministra kultury Antonína Staňka za to, že v dubnu odvolal Jiřího Fajta z funkce ředitele Národní galerie Praha. Ten je prominentní postavou pražské kulturní fronty a odkazu Václava Havla. Jeho odvoláním tak na sebe Antonín Staněk přivolal řev Pražské kavárny, České televize a nakonec zasáhla ČSSD, která se rozhodla, že Antonína Staňka odvolá z funkce. Jan Hamáček je totiž členem Aspen Institute Central Eurrope pod křídly Zdeňka Bakaly, který financuje kromě Aspenu i provoz Knihovny Václava Havla v Praze. Takže odvoláním Jiřího Fajta na sebe Antonín Staněk přivolal klatbu od Zdeňka Bakaly a Jan Hamáček jako člen Bakalova Aspenu musel poslechnout a Antonína Staňka odvolat.

Hodnoty ČSSD už nemají se slušnou demokracií nic společného. Po odchodu Bohuslava Sobotky se zdálo, že horší to už s ČSSD být nemůže. Zjevně se všichni mýlili…

Takže si to shrňme, přátelé. Táta od 9 dětí, křesťan a podporovatel tradiční rodiny je prý takový gauner a zločinec podle ČSSD, že pokud by byl zvolen do Rady ČTK, tak ČSSD by položila funkce a odešla z vlády. A ministr kultury, který v Národní galerii Praha odhalil korupci a odvolal ředitele, je pro ČSSD ten největší gauner a zločinec, kvůli kterému ČSSD složí funkce a odejde z vlády, pokud nebude vyměněn. Nechci sahat voličům ČSSD do svědomí, ale takovouto stranu s tak pokřivenými hodnotami, které ČSSD předvádí, může volit v dnešní době jen pokřivený člověk.

A protože Miloš Zeman má v této věci stejný pohled, můžeme říct, že ČSSD končí jako strana, která plive na lidi, kteří zasluhují úctu a uznání. Co jiného by mělo být oceněno, než ochrana tradiční rodiny a boj proti korupci? Sami už doufám chápete, že když někdo pokřiví lidi v politické straně až do takové míry jako předvádí ČSSD, je za tím vždycky něco zlého. Korupce, notičky cizích pánů, nátlaky neziskovčíků, uhlobaronů a dalších šmejdů. A to ještě stále nezaplatili dluh dědicům po panu Altnerovi, kterého přivedli do hrobu. To je ČSSD a její memento.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/snaha-o-zachranu-vlady-je-marna-prezident-milos-zeman-neuhne-jenze-ve-stejne-situaci-je-uz-i-cssd-andrej-babis-vyklidil-pole-valka-se-odehrava-uz-jenom-mezi-prazskym-hradem-a-lidovym-domem/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1419 sec,0.0448 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,262kB