Čtvrtek 05 září 2019
Čínský vojenský odborník: Společné manévry Spojených států a ASEANu nic nenaruší   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:18:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 88   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy a deset zemí ASEANu zahájily podle zprávy 2. září první společné námořní manévry na námořní základně na východě od Bangkoku. Některá z cvičení proběhnou ve vodách Jihočínského moře. Čínský vojenský pozorovatel Zhang Junshe (Čang Ťün-še) se domnívá, že Spojené státy si velmi přejí rozšířit prostřednictvím těchto manévrů svůj vliv a ovlivnit strategii zemí ASEANu, zejména strategii týkající se bezpečnosti směrem ke Spojeným státům místo k Číně, což se jim ale nepodaří.

Zhang Junshe řekl, že společné námořní manévry Spojených států a zemí ASEANu probíhají ve skutečnosti po manévrech mezi Čínou a zeměmi ASEANu, což dokazuje, že země ASEANu nechtějí následovat snahu Spojených států provokovat Čínu a omezovat ji. Zdůraznil, že Čína a země ASEANu už dosáhly konsenzu, udržují spory pod kontrolou a řeší je prostřednictvím jednání. Nechtějí, aby spory o Jihočínské moře ovlivnily přátelství a spolupráci mezi zeměmi ASEANu a Čínou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0806 sec,0.0287 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,038kB