Středa 09 říjen 2019
USA zavedly vízová omezení proti členům čínské vlády   
Pridal tk Středa 09 říjen 2019 - 04:38:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA zavádějí vízová omezení vůči členům vlády a Komunistické strany Číny, kteří se podle názoru Washingtonu podíleli na porušování práv Ujgurů a dalších národnostních menšin, prohlásil ministr zahraničních věcí Mike Pompeo.

„Vízová omezení (jsou zaváděna) vůči funkcionářům čínské vlády a Komunistické strany, kteří jsou považováni za odpovědné za zadržení nebo kruté zacházení s Ujgury, Kazachy nebo dalšími členy skupin muslimské menšiny v Sin-ťiangu, Čína. Na rodinné příslušníky takových osob se také mohou vztahovat tato omezení,“ uvádí se v prohlášení ministra zahraničních věcí.

V dokumentu se uvádí, že předtím americké ministerstvo obchodu oznámilo zavedení vývozních omezení na americkou produkci vyváženou do 28 organizací v Sin-ťiangu, které se podílely na represích.

„Spojené státy vyzývají Čínskou lidovou republiku, aby okamžitě ukončila kampaň represí v Sin-ťiangu, propustila na svobodu všechny bezdůvodně zadržené a přestala se pokoušet donutit příslušníky čínských muslimských menšin, kteří žijí v zahraničí, aby se vrátili do Číny, kde je čeká nejistý osud,“ uvádí se v Pompeově prohlášení.

Koncem srpna 2018 odborníci z výboru OSN pro odstranění rasové diskriminace v uveřejněném referátu uvedli, že až milion etnických Ujgurů se může nacházet v „převýchovných táborech“ v Sin-ťiangu – Ujgurském autonomním okruhu Číny.

Čínské MZV prohlásilo, že informace o pobytu Ujgurů v „převýchovných táborech“ nejsou ničím podložené a neodpovídají skutečnosti.

Čínské úřady tvrdí, že v této oblasti byl vytvořen systém „institucí odborně technického vzdělání“, v nichž je hlavní důraz kladen na studium všeobecně přijatého jazyka, ustanovení zákona a profesionálních návyků. V těchto centrech je podle tvrzení čínské strany prováděna práce na posílení „boje proti terorismu a extremismu“ a také deextremizace.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9YN6


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0743 sec,0.0271 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,042kB