Sobota 30 listopad 2019
Ovčáček bombardoval ODS kvůli Kuberovi: Západní státy budou spolupracovat s Čínou. A Česko?   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:14:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 5   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se na svých sociálních sítích věnoval připravované cestě Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan. Opozice podle jeho slov ponese veškerou odpovědnost za možné ekonomické dopady kvůli nespokojenosti Číny.

„Předseda Senátu a ODS přebírají plnou odpovědnost za možné ekonomické dopady cesty na Tchaj-wan. A ve hře je opravdu hodně. Investice firem z ČR v Číně, dopad na tuzemskou ekonomiku. Asi zapomněli, že Čína je již devět let největším světovým trhem značky Škoda,“ napsal Ovčáček na svém Twitteru.

Předseda Senátu a ODS přebírají plnou odpovědnost za možné ekonomické dopady cesty na Tchaj-wan. A ve hře je opravdu hodně. Investice firem z ČR v Číně, dopad na tuzemskou ekonomiku. Asi zapomněli, že Čína je již devět let největším světovým trhem značky Škoda.

Mluvčí prezidenta následně dodal, že příslušníci české diplomatické mise poukazují na to, že cesta předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan bude mít pro české společnosti následky.

„Vysocí čeští diplomaté mimo záznam poukazují na to, že Kuberova cesta bude mít dopad na české firmy na čínském trhu,“ zmínil na svých sociálních Ovčáček.

​​Zemanův mluvčí se také táže, zdali Občanská demokratická strana kompenzuje českým společnostem zmařené obchodní příležitosti.

„Co myslíte, zaplatí ODS ze svého tuzemským podnikům zmařené investice v Číně? Nebo se všem vysměje do obličeje?“ táže se Jiří Ovčáček.

​Česká opozice, kam v současné době patří i ODS, je podle mluvčího prezidenta schopná pronášet pouze ideologické poučky. S největší pravděpodobností se prý zajímá pouze o to, jak České republice škodit.

„Francie, Německo, Británie, USA a další země budou dál rozvíjet ekonomickou spolupráci s Čínou. Protože prostě hájí své zájmy. U nás máme údajně demokratickou opozici, která se zajímá asi jen o to, jak ČR škodit. Jediné, co opravdu umí, jsou ideologické poučky,“ dodal k tématu Jiří Ovčáček.

Francie, Německo, Británie, USA a další země budou dál rozvíjet ekonomickou spolupráci s Čínou. Protože prostě hájí své zájmy.

Kuberova cesta na Tchaj-wan

Druhý nejvyšší ústavní činitel České republiky Jaroslav Kubera plánuje během příštího roku navštívit Tchaj-wan. A to nehledě na varování diplomatů před negativnímy následky jak pro byznys, tak i pro vzájemné vztahy.

„Je to definitivní, nedá se to zvrátit. Čekáme jen na prezidentské volby na Tchaj-wanu, které budou v lednu. Ty mohou dopadnout tak, že Tchaj-pej bude mít k Pekingu vřelejší či chladnější vztah, ale moji cestu nijak neovlivní,“ cituje portál Novinky slova Jaroslava Kubery.

O kontroverzním Kuberovi jsme již psali dříve zde a stojí to za to, si to přečíst:

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.11037

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.12128

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.11604

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.19308

Zdroj: Twitter, Sputnik, IK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1000 sec,0.0356 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,275kB