Pátek 22 květen 2020
Zpolitizovaná justice bere lidem víru ve spravedlnost   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:56:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 8   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozhodnutí samosoudce Miloslava Sládka Obvodního soudu pro Prahu 8, že výhrůžky smrtí a podněcování k zabití prezidenta republiky Miloše Zemna, kterých se dopustil bývalý jesenický radní Martin Lang, v té době člen ODS, nejsou trestním činem, ale maximálně přestupkem, je nejenom skandální, ale popírá spravedlnost v naší zemi.

Nehledě na to, že ty výhrůžky byly obzvláště hrubé, vulgární, ale i nebezpečné a silně návodné, je toto rozhodnutí samosoudce výsměchem všem slušným lidem, potvrzením toho, že soud jednal zaujatě, podjatě, závisle na současném politickém trendu, prosazovaném protivládní a protiprezidentskou opozicí, neúspěšnými bývalými kandidáty na prezidenta a tzv. pražskou kavárnou.

Ve státě, v zemi, kde se toleruje, dle výroku samosoudce doslova schvaluje, trestní čin proti řádně, svobodně a demokraticky zvolenému nejvyššímu ústavnímu činiteli, prezidentu republiky, začíná být něco hodně špatně.

Martin Lang se nepochybně dopustil trestných činů, minimálně porušil Trestní zákoník v platném znění, § 353 Nebezpečné vyhrožování a § 364 Podněcování k trestnému činu. Samosoudce ale okázale, lze se domnívat, že na politické zadání, ignoroval tyto skutečnosti, veřejné vyhrožování a podněcování k usmrcení prezidenta nebral v potaz.

Soudce, jakýkoliv, nemusí být voličem, souhlasit se zvolením Miloše Zemana prezidentem, ale rozhodovat takto provokativně, vyloženě na základě svých politických preferencí je zlotřilost, zpronevěření se svému soudcovskému slibu a obecně soudcovské etice.

Langovo vyhrožování nemá u nás svojí nebezpečnou, vulgární rétorikou a jeho návodné podněcování rovněž tak, precedens, byť se ve svém až výsměšném odůvodnění rozhodnutí soudce odvolává. Nikdo, žádný politik, ani s imunitou, doposud nikdy nikomu takto nebezpečně nevyhrožoval. Pravda, až na starostu Řeporyjí, ale ten za své podobné výhrůžky obviněním v současnosti čelí.

Budou-li soudci postupovat podobně šíleně, jak v případu Martina Langa, budou se podobné výhrůžky a navádění k fyzické likvidaci politiků množit, protože ten pocit beztrestnosti, byť to trestné je, tady bude. Nebezpečné je tudíž i jednání, rozhodnutí samosoudce Sládka, je v podstatě navádějící.

Viděno pohledem běžného, řadového občana, je tato kauza výsměchem spravedlnosti, popíráním základních lidských práv, práva na ochranu osobnosti přinejmenším, které má i prezident republiky, né že ne. Osobní animozity podjatého soudce k prezidentovi, které z rozhodnutí čiší, jsou odsouzeníhodné a nechutné. Rozhodnutí soudce, které de facto schvaluje trestné činy, uvedené v našem platném Trestním zákoně, jsou o to nebezpečnější, že startují fašizmus a nesnášenlivost v naší zemi.

Protože činy, kterých se dopustil Martin Lang, jsou čiročirým fašizmem, ničím jiným. Může se totiž lehce stát, že neustálými hrubými, vulgárními útoky na určité politiky, vyhrožování jim smrtí, byť prozatím jenom verbálně, se nastartuje v někom ta rozbuška a promění je v činy.

Tohle chtějí soudci, vysmívající se těmto trestním činům? Chtějí tady občanskou válku?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1310 sec,0.0651 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,270kB