Sobota 04 červenec 2020
Američtí, čeští, chorvatští a polští vojáci budou projíždět přes Slovensko   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 05:57:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Slovenské republiky na své oficiální webové stránce informovalo obyvatele Slovenska o tom, že v období od 6. až 12. července roku 2020 je plánováno 9 silničních přesunů zahraničních spojeneckých ozbrojených sil přes území Slovenské republiky.

Jedná se zejména o přesuny amerických, českých, chorvatských a polských vojáků.

Ministerstvo obrany zdůrazňuje, že všechny přesuny byly schváleny v rámci opatření Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky.

V tomto období budou uskutečněny také přesuny nadrozměrného nákladu techniky Ozbrojených sil Slovenské republiky na trasách Martin – Trenčín a zpět, Nitra – Martin a zpět, Michalovce – Trenčín a zpět, Prešov – Nemecká a zpět, PC Biela Hora – Kamenica nad Cirochou a zpět, Prešov – Martin – Dubnica nad Váhom a zpět, stejně jako na trase Martin – VVP Turecký Vrch a zpět.

NATO se podílí na stavbě nového operačního střediska MO SR
Ministerstvo obrany Slovenské republiky dříve informovalo o svých plánech na vybudování nového operačního centra v prostorách Brigády řízení vzdušných operací ve Zvolenu. Část financí na výstavbu ve výši 1,4 milionu eur se resortu obrany podařilo získat přes projekt Program bezpečnostních investic NATO (NSIP).

Uvádí se, že z operačního centra budou profesionální vojáci zajišťovat nepřetržitou kontrolu a ochranu slovenského vzdušného prostoru.

„Slovenský projekt získal v rámci programu největší podíl financí ze všech zemí. Díky těmto zdrojům ušetříme peníze daňových poplatníků, přičemž poskytneme našim vojákům novou, moderní infrastrukturu splňující náročná technická a bezpečnostní kritéria,“ řekl ministr obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Ten dále dodal, že budova bude zároveň součástí většího projektu, který ve všech zemích Aliance zavádí nový systém velení a řízení vzdušných sil NATO.

V rámci projektu bude k existující budově ve Zvolenu vybudována nová přístavba s operační místností, technickými prostory a zázemím pro operační centrum. V současnosti se koná mezinárodní veřejná soutěž na zhotovitele stavebních prací, přičemž celkové předpokládané náklady projektu jsou ve výši 2,6 milionu eur bez DPH. Předpokládaný termín ukončení stavebních prací je na podzim roku 2021.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CTsW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1480 sec,0.0672 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,262kB