Čtvrtek 09 červenec 2020
Byly oznámeny termíny anexe palestinských území Izraelem. Abbás trvá na jednání   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 05:06:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael může přistoupit k praktickým krokům týkajícím se připojení palestinských území v rámci takzvané dohody století od 26. července, řekl ve středu Ahmed al-Majdalani, člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny a generální tajemník Lidové fronty pro osvobození Palestiny.

„Podle nejnovějších informací mohou praktické kroky k připojení palestinských území (Izraelem) začít přibližně v období od 26. do 30. července. My jako stát Palestina budeme samozřejmě vystupovat proti,“ řekl Majdalani během online setkání pod názvem „Palestina: co bude dál?“, pořádané s podporou Institutu orientálních studií Ruské akademie věd.

Politik uvedl, že Palestina je připravena k jednání o dosažení míru v rámci Blízkovýchodního kvarteta a neučiní žádné ústupky v takzvané „dohodě století“.

„Jsme připraveni i nadále se podílet na práci Blízkovýchodního kvarteta při dodržování norem mezinárodního práva. Využijeme každou šanci k dosažení míru. Ale zcela odmítáme plán anexe stanovený v takzvané ,dohodě století‘. Odmítáme plány expanze. Se zemí a územími neobchodujeme,“ zdůraznil Majdalani.
O připravenosti palestinské vlády vrátit se k jednání s Izraelem pod záštitou kvarteta mezinárodních zprostředkovatelů hovořil i palestinský prezident Mahmúd Abbás.

Podle palestinské tiskové agentury VAFA bylo prohlášení palestinského prezidenta učiněno během rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který se konal z podnětu palestinské strany poté, co ruský prezident potvrdil svou podporu spravedlivého řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

„Palestinská vláda vyjádřila ochotu obnovit mírové jednání na základě mezinárodního práva a pod záštitou čtyř mezinárodních zprostředkovatelů a dalších stran,“ cituje WAFA Abbásovo prohlášení.

Dohoda století

Prezident USA Donald Trump zveřejnil koncem ledna plán mírového urovnání, takzvanou dohodu století. Tento plán poskytuje Izraeli možnost anexe palestinských území na Západním břehu Jordánu a také uznává Jeruzalém za jeho jediné a nedělitelné hlavní město. Pokud jde o Palestinu, stanoví tato dohoda století založení demilitarizovaného státu bez kontroly nad hranicemi a vzdušným prostorem. Hlavním městem Palestiny se může v tomto případě stát vesnice Abu Dis na východním předměstí Jeruzalému.

Palestinci a řada zemí tento plán nepřijali, protože podle jejich názoru zbavuje Palestince práva na tato území stanovená rezolucemi OSN. Prezident Palestinské autonomie Mahmúd Abbás rovněž odmítl nový plán s tím, že Palestinci trvají na uznání svého státu s hranicemi z roku 1967 s hlavním městem v Jeruzalémě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CWjj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1116 sec,0.0420 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,332kB