Sobota 31 srpen 2019
Proč státní zastupitelství i policie nestíhají protiruského militantního xenofoba Koláře?   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář je exemplárním případem národnostní i politické xenofobie, kterou každým dnem stupňuje s pocitem, že si může všechno dovolit.

Na zatím to tak vypadá, že stejný názor zaujímá i ministerstvo vnitra, které za nejnebezpečnější projev xenofobie pokládá pravicový extremismu Tomia Okamury. Ale zcela zapomíná, že nejvíce nenávisti, lží, urážek a napadání prosazují onačejší pravicoví extremisté. Nenávist proti Rusku, často spojená s požadavky na započetí dokonce i jaderné války z úst fanatické aktivistky Langšádlové, opakované výkřiky Miroslava Kalouska, že je prezident republiky ruským švábem a agentem Putina mluví za vše.

To ovšem nevadí oběma personálním kukačkám TOP 09 na nejvyšších postech státních zastupitelství Nejvyššímu státnímu zástupci Pavlovi Zemanovi i Vrchní státní zástupkyni Bradáčové, aby jejich aktivity zcela ignorovaly. Aby jim to ovšem vadilo. Před mnoha lety je do těch funkcí prosadil dnes stále ještě existující předseda TOP 09 coby ministr spravedlnosti TOP 09.

Státní zastupitelství – ať si kdo říká to, či ano – je fakticky monokratickým orgánem. Bez těchto dvou topkařů se prakticky nic nehne. A kdo kritizuje, okamžitě vypadne. Dnes plní zadání opozice, podněcují protesty proti ministryně spravedlnosti a mobilizují média k doživotnímu svému posílení.

Státní zástupci jsou zástupcem státu, realizátory vládní politiky. Jak ovšem mohou tito dva dva topkaři tuto politiku realizovat? Ne nemohou. Oni realizují představy TOP 09, Pirátů atd. Opozice je chce nezávislými, ale na vládě, ne na sobě, protože potřebuje, aby bojkotovali právní politiku vlády. A média jim jdou na ruku.

To fakt musí přestat.

Úděsná nevyváženost se projevuje právě v oblasti trestního stíhání verbálních politických trestných činů. Poslankyně Maříková SPD se kvůli se objevila ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí letošního roku, pro trestný čin Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, která měla na svém facebooku uvést: „Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území Evropské unie. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území Evropské unie,“

Migrace je jeden z nejzávažnějších sociálních jevů a je pravdou, že značná část nejen českého obyvatelstva se jej obává. Příklady ze západní Evropy, ale i USA jsou děsivé. Často dochází k paralyzování státní moci, zvýšení kriminalitě, vytváření paralelních systémů islamistické samosprávy včetně používání práva šária. Zcela nesporně to díky pevnosti většiny našich politiků to zatím není palčivý problém České republiky, ale západní Evropa, USA atd, se před desetitisíci neadaptovanými imigranty neumí bránit.

Pokud policie a topáčtí státní zástupci stíhají tuto poslankyni, jejíž příměr byl inteligentní a neškodný, proč proboha nestíhají starostu Prahy 6 Ondřeje Koláše, člena extremistické TOP 09, jehož výroky jen za poslední týdny přesahují snesitelné hranice, zejména, když je silně a s radostí zveřejňuje v médiích.

Jestli nejprve podpořil ty, kteří, kteří postříkali památník maršála Koněva, následně zabraňoval jejich odstraňování a ještě následněji nazýval tyto lidi ruskými trolly a dodal další hanlivé výroky na adresu že nebude čistit boty ruským generálům, pak budiž řečeno, že mnohačetné jednání, fanatické vyvolávání nenávisti k Rudé armádě, která nás osvobodila je trestný čin Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich +práv a svobod.

Podle Čl.21Smlouvy o přátelství a spolupráci uzavřené 26. srpna 1993 a podepsané tehdejšími prezidenty Václave Havlem (jinak to miláčkem rodiny Kolářů) a Borisem Jelcinem, se obě smluvní strany zavazují, že budou na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim.

Samozřejmě, že na prvém místě je to povinnost České republiky, ale nepochybně v rámci svého území i starosty. K čemu by tam také jinak byl.

Ponechám si to na trestní oznámení, na které budu mít čas až v příštím týdnu, ale věřím, že se svým jednáním, kterým chce podporovat vandalismus na vojenském pomníku a rovněž dopouští i trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby.

Ale nebojte. Dám si s tím práci…

A teď k těm dvěma výtečníkům, kteří jsou pohrobky vládnutí ODS-TOP 09 Pavla Zemana a Lenky Bradáčové.

Jeden z prvních kroků, který učinil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bylo, že vyzval bývalého generálního prokurátora k rezignaci a den po svém odchodu z funkce už je stíhán za své mnohé trestné činy

Nedělejme si iluze, že jsou Pavel Zeman i Lenka Bradáčová za těch deset let čistí. Vše se muselo zamést po koberec, a když nezametlo, policista i tak skvělý jako plk. Martinec musel padnout.

Boží mlýny melou. Nemůžete dělat novou férovou právní politiku se starými šíbry.

Jen pojďme do toho.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž chcete být médii chválen, nemusíte nic umět, pouze namixovat ta správná vyjádření, uvedl Jiří Ovčáček   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:38:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bývalého novináře, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana a ředitele tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka.

„Já znám Svobodný vysílač, i díky tomu, že na něj někdo v českých médiích neustále útočí. To je taková nová móda. Oni se prostě bojí názorové konkurence,“ rýpl si do médií hlavního proudu Jiří Ovčáček hned v úvodu pořadu, který se netradičně o půl hodiny zpozdil kvůli natáčení Ovčáčkovy nové talk show pro TV Barrandov. „Nové možnosti, které nám dávají digitální technologie, umožňují také šířit větší paletu názorů. A na to mainstreamoví novináři nejsou zvyklí. Byli zvyklí, že mají monopol na pravdu. Najednou se ozývá i jiný hlas, jiný pohled na svět, který je legitimní a má právo na svůj život,“ uvedl nejnenáviděnější, nejnapadanější a také nejkontroverznější tiskový mluvčí v České republice.

Na rozdíl od mnoha ambiciózních „přistěhovalců“ ze všech koutů republiky je Jiří Ovčáček rodilým Pražanem, což je, jak sám přiznává, docela unikátní. Pro masu jiných rodilých i naplavených Pražanů ovšem působí jako rudá na býka. Rád totiž provokuje a nebojí se nadávek ani jiných nepříjemných reakcí, a již svou existencí liberální novináře, politiky, umělce a aktivisty dohání k nepříčetnosti. „Jsem na to hrdý, že jsem celoživotní Pražan, a snažím se, aby Praha v regionech měla trochu jiný zvuk, než má v současné době,“ prohlásil s tím, že usiluje o zmírnění napětí mezi Prahou a zbytkem země a snaží se ukázat i jinou tvář Pražanů, než je často poněkud pyšná nadřazenost a přezíravost vůči „venkovanům“.

Jiří Ovčáček původně studoval Arcibiskupské gymnázium v Praze, ale cloumala s ním puberta a „divoké mládí“, a tak poté, co si nechal obarvit vlasy nazeleno, po vzájemné dohodě raději odešel na ekologické gymnázium.

Poté nedostudoval kvůli pracovnímu vytížení vysokou školu. To mu někteří lidé v zemi, která je posedlá tituly, omlacují o hlavu. I když mají diplomy z českých vysokých škol často nevalnou hodnotu, neboť se školy snaží hlavně o kvantitu (čím víc lidí přijmou, tím víc peněz dostanou), v Česku se stále jede na papíry, nikoli na kvalitu. „Skončil jsem ve čtvrtém a pátém ročníku, protože to časově dál nešlo. Mnozí tvrdí, že jsem byl absolutně neschopný a hloupý. Takovým lidem bych mohl ukázat svůj vysokoškolský index. Udělal jsem postupovou zkoušku, dnes bych byl bakalář, ale tehdy to ještě nebylo. Zbytek jsem doháněl ve své profesní dráze,“ hájí se mluvčí.

Poté přišla na přetřes poněkud kontroverzní část jeho životopisu. Přihlásil se totiž kdysi na inzerát domácího redaktora do komunistických Haló novin. Prý s tím neměl ideologický problém, byť jeho světonázor není shodný s komunistickým viděním světa, a polistopadoví komunisté už také nejsou stejní jako dřív. „Vždycky budou říkat, to je ten bolševik z Haló novin. Na to říkám, že vším, čím jsem byl, byl jsem rád,“ nedělá si nic z kritiky. „Nezříkám se této životní zkušenosti, ale moje vidění světa je trochu jinde a dnes je jinde i KSČM. V KSČ byli mnozí, kteří se dnes prsí, jací jsou demokraté.“

Moderátor Stanislav Novotný podotkl, že především bývalí členové KSČ dnes rádi na ostatní křičívají, jací jsou to komunisté, ale před svým prahem si nezametají. „A dnes nejvíc podporují cenzuru a pořád by něco někomu zakazovali. To je poněkud úchylné,“ doplnil host.

Po práci v Haló novinách přešel do bulvárního Blesku, nejčtenějších novin v Česku, kde se prý naučil lépe řemeslo, neboť se dostal nejen k psaní, ale i k samotné výrobě novin, kde nebyli editoři.

Při práci v Blesku byl Jiří Ovčáček osloven s nabídkou z Úřadu vlády, kde nastoupil na tiskový odbor. „Tam jsem získal ostruhy z druhého břehu. Pak jsem přešel do ČSSD, protože vláda Paroubka skončila.“ Poté se zase na chvíli vrátil do novin (Právo), kde se dostal i k pořizování rozhovorů s Milošem Zemanem. Začal za ním jezdit na Vysočinu a později dostal lano a nabídku, aby mu dělal tiskového mluvčího. „Dostal jsem pár dní hájení, kdy mě novináři, kteří mě teď haní, popisovali jako svěží vítr. Znáte to, jak to chodí. Nejprve tě pochválíme a nalákáme, a když budeš poslouchat, tak tě budeme chválit dál. Jinak proti tobě půjdeme. A to se stalo i mně. Dnes jsem z hlediska mediálního mainstreamu ztracen,“ říká prezidentův mluvčí, který se na Hradě se oproti jiným tiskovým mluvčím skutečně vymyká.

Není totiž jen mluvící hlavou tlumočící názory svého šéfa, ale samostatnou jednotkou; mnohdy působí, jako by byl spíše politik než mluvčí, a výrazně překračuje mantinely, které obvykle tiskoví mluvčí mají. Pro kontroverzní výrok nejde daleko, výměn názorů se taky nebojí a poté, co přibral do svého portfolia po vzoru Donalda Trumpa Twitter, je navíc i pořádně veselo. „Dlouho jsem zvažoval, zda si mám založit Twitter. Chvilku jsme se oťukávali. Pak jsem zjistil, že to je úžasná zbraň hromadného ničení. Proto vyvolává takovou zuřivost u politických oponentů. Má mimořádný dopad jak mediální, tak mezi veřejností. Pokud dám nějaký silnější výrok, reakce veřejnosti se počítá v řádech deseti patnácti minut. Velmi jsem se inspiroval u Donalda Trumpa: mix politické korektnosti s tím prvkem, že ostentativně dáváte najevo, že máte svůj komunikační kanál a nemusíte se spoléhat na to, co vám odvysílá Česká televize nebo nějaký Bakalův deník.“

Co nemá Jiří Ovčáček rád, je stále častější nálepkování názorových oponentů. S osobními útoky na svou osobu, často hodně sprostými, je prý smířen a musí je vydržet, i když to není příjemné. „Nejhorší ale je, když se začne kádrovat. Tento nešvar dusí svobodnou debatu. Řeší se ne to, co kdo řekl, ale kde a komu.“

Svoboda slova byla velkým tématem tohoto rozhovoru. „Každý svobodný prostor, je-li příliš svobodný, se postupem času vždy dočká pokusů o jeho eliminaci, osekání nebo negativní moderaci, co se smí nebo nesmí. Pod různými záminkami jsme svědky snahy o likvidaci svobodného prostoru,“ myslí si Jiří Ovčáček. „Jsme ve stadiu, kdy máme tendenci kriminalizovat toho, kdo se rozčílí na sociálních sítích a napíše něco ostřejšího. Odpovědnost orgánů činných v trestním řízení je přitom třeba vážit na lékárnických vahách,“ pozastavil se nad honem na čarodějnice, který začíná pomalu přecházet ve stíhání nepohodlných názorů.

Lidé se podle Jiřího Ovčáčka obecně kvůli sílícímu mediálnímu tlaku bojí vyjevit svůj názor. „Pilát Pontský nechtěl vydat Ježíše Krista, ale když mu pohrozili, že se to dozví císař, tak se lekl a povolil. A to je způsob chování řady politiků. Někdo jim pohrozí Bruselem nebo jiným velkoměstem, oni se zaleknou a stáhnou krovky, a pak už na obranu svobodného prostoru nemají věru čas. Je mnoho Pilátů mezi námi. Lidi rádi zavírají oči, nechtějí to řešit nebo se bojí.“

České novináře podle pana Ovčáčka nejvíc štve, že prezident Zeman není jako Pilát a nic si z jejich kritiky nedělá. „Prezident má možnost na různé problémy upozornit a může o tom hovořit na veřejnosti. Prezident si nenechá nikým vyhrožovat.“ Někdy to naopak vypadá, že si pan prezident a jeho mluvčí pod palbou libují a v této ostřelované pozici jsou jako ryby ve vodě.

Jako bývalý novinář, který přešel do role tiskového mluvčího, zná Jiří Ovčáček média z obou stran. A tak zná i návod na to, jak být v dnešních novinách a televizích oblíben. „Když chcete být médii chválen, nemusíte nic umět, pouze namixovat ta správná vyjádření. Tu něco k Rusku, tu něco k předsudečné nenávisti a extremismu, tu něco k Bruselu... A když těch pár vět hezky namixujete, budete veleben. Kdybych se jednoho dne probudil a napsal na Twitter ty příšerné fráze, tak bych se dočkal třeba za dva dny, že by o mně napsali hezký komentář. Ale to bych se musel sám před sebou stydět.“

Zdroj: www.casopis-sifra.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nenechám šlapat po památce těch, díky kterým dnes žijeme.“ Objevilo se video, jak muž strhává plachty ze sochy Koněva   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:33:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedení Prahy 6 se včera ráno rozhodlo zahalit sochu sovětského maršála Ivana Koněva, který se podílel na osvobození Prahy. Jeden aktivista však plachtu strhl, i když poté pomník slavného vojvůdce byl zakryt znovu.

Na náměstí Interbrigády dnes došlo k zakrývání Koněvova pomníku. Vedení městské části tvrdí, že ji tímto chce ochránit před útoky vandalů. Mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek uvedl, že se jedná o nejlevnější způsob, jak sochu ochránit.

Brzy poté, co byla na nařízení starosty městské části Ondřeje Koláře socha zakryta, jeden rozzuřený aktivista plachtu strhl.

Na záběrech lze vidět, jak muž vylézá na lešení a uvolňuje plachtu. Ta posléze padá k zemi a odhaluje sochu maršála. Kolem sochy zůstává stát lešení. Na místo později dorazili strážníci.

Později se objevily informace, že mužem, který sundal plachtu, je jistý Jiří Černohorský.

„Tak plachta je dole!!!“ napsal Černohorský na svém Facebooku.
„Nenechám šlapat po památce těch, díky kterým naprostá většina z nás dnes žije!!!“ okomentoval svůj čin muž.

Plachta však byla později na sochu vrácena.

Socha maršála Sovětského svazu Ivana Stepanoviče Koněva byla v minulosti opakovaně poškozena. Naposledy k tomu došlo 21. srpna.

Protivníci sochy obviňují slavného vojevůdce, že se údajně podílel na přípravě invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968, ale archivní údaje jeho účast na přípravě invaze nepotvrzují. Maršál Koněv vzhledem k věku v době události už ve vedení sovětské armády nebyl a jediné, co ho s Československem spojuje, je podle dokumentu velení operacím při osvobozování Prahy v květnu roku 1945.

Vedení městské části pomník odmítlo očistit a vyzvalo ruskou ambasádu ke konstruktivnímu dialogu o přesunu sochy. Ruské velvyslanectví důrazně odsoudilo poškození sochy a odmítlo její přesunutí.

Jednání starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) v souvislosti s kauzou pomníku maršála Koněva vyvolává ostrou reakci části české společnosti. Odsoudil ho například mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Bq7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy oznámily formální zřízení vesmírného velitelství   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:23:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump oznámil 29. srpna formální zřízení amerického vesmírného velitelství, což se blíží k vytvoření nezávislé „vesmírné armády".
Trump téhož dne v Bílém domě prohlásil, že to ukazuje, že vesmír je v centru americké národní bezpečnosti a národní obrany, a zajistí to, aby dominance Spojených států ve vesmíru nebyla nikdy zpochybněna ani ohrožena. Současný velitel vesmírného velitelství amerického letectva John Raymond bude sloužit jako první velitel amerického vesmírného velitelství.

Americký Bílý dům téhož dne v prohlášení zdůraznil, že americké vesmírné velitelství integruje různé vojenské síly, aby zajistilo komunikaci, sledování, včasné zjištění a varování v případě vypuštění raket a využití dalších důležitých výhod vesmíru v bojové oblasti, aby mohly Spojené státy vstoupit bez omezení do vesmíru a svobodně se v něm pohybovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin a Merkelová jsou ochotni podporovat zahájení summitu Normandské skupiny   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:22:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin vedl 29. srpna telefonický rozhovor s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, ve kterém vyjádřili ochotu připravit se na další summit zemí Normandské skupiny (Ukrajina, Rusko, Francie a Německo) s cílem vyřešit konflikt na východní Ukrajině.

Putin a Merkelová téhož dne diskutovali o perspektivě urovnání ukrajinského konfliktu a zdůraznili, že Minská dohoda je základem pro řešení souvisejících problémů. Uvedli, že jsou ochotni pokračovat v práci v rámci Normandské skupiny. Putin potvrdil, že je třeba se připravit na summit Normandské skupiny, aby se podařilo dosáhnout konkrétních výsledků.

Normandská skupina byla založena v červnu roku 2014. U příležitosti 70. výročí vylodění v Normandii vyzvala Francie představitele Ukrajiny, Ruska a Německa k uspořádání prvního jednání o ukrajinské situaci v Normandii. Poslední summit Normandské skupiny se konal v roce 2016 v německém Berlíně.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPátek 30 srpen 2019
Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 18:02:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

Případ Jana Silovského je popsaný zde: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nejvyssi-soud-jan-silovsky-spalene-porici-trest-islamsky-stat-verdikt.A171128_121503_plzen-zpravy_vbhttps://www.idnes.cz/wiki/lide-v-cesku/jan-silovsky.K461797

Jana Silovského zadržela na začátku února 2016 turecká policie na letišti v Istanbulu. Měl u sebe letenku do města Gaziantep u syrských hranic, odkud chtěl odjet do syrského Džarábulusu a tam se připojit k bojovníkům takzvaného Islámského státu. Tureckým policistům se muž přiznal, ti ho poslali zpět do Česka. Silovský se doznal i českým vyšetřovatelům. Řekl, že počítal s tím, že půjde do války, bude bojovat za ideologii IS a že bude zabíjet lidi. Kromě trestu vězení měl Silovský absolvovat i psychiatrickou léčbu.

Nyní uplynula polovina jeho trestu ve vězení a Jan Silovský požádal o podmínečné propuštění. Třebaže ve vězení dostával samé kázeňské pochvaly a byl příkladným pracovníkem, tak soud jeho předčasné propuštění zamítl s tím, že prý se dostatečně nenapravil, jak píše Právo 28.8.2019.

Nyní si postavme do protikladu bratry Mašíny a podívejme se, co je za nimi vidět. Jejich případem se podrobně zabývám mnoho roků, napsal jsem na toto téma řadu blogů. Ale, snad nejlépe jejich případ popsal Jan Litvin: https://litvin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=250763 . Celou záležitost bratrů Mašínů zpracoval Miroslav Kačor ve svojí knize Svědomí hrdinů. Též natočil film, který však těsně před uvedením Česká televize stáhla z programu a nevím, zda byl někdy odvysílaný. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1441297-dokumentariste-se-prou-o-pojeti-masinu . Kniha Miroslava Kačora je nabita fakty včetně fotodokumentace a výpovědí svědků. Řada faktů, které hovoří v neprospěch bratrů Mašínů je na webových stránkách jejich zastánců v současné době vymazaná.

Takže si stručně připomeňme činy bratrů Mašínů, které jsou vydávané za protikomunistický odboj: umlácení řadového policisty železnou tyčí, svázaní a podřezání řadového policisty nožem, zastřelení pokladníka při loupeži peněz, pokus o vraždu zasahujícího hasiče, když bratři Mašínové zapalovali stohy (hasič Lecián přežil i ránu jistoty, kterou do něj Ctirad Mašín vypálil).

Shrňme si to tedy: tři loupežné vraždy, jeden pokus o vraždu a podpalování stohů. Nevím, kdo ještě žádá o větší důkaz, že šlo o obyčejný terorismus!

Dále citujme z článku na iDnes slova Ctirada Mašína po roce 1989: "Rád bych se podíval na krajinu, na Karlštejn, tam je krásných míst. Ale já tam pojedu a budu se muset bavit s nějakým komunistickým kreténem, kterej bude mít právo mě hecovat a já nebudu mít právo mu něco udělat." K dobru pak dává historku, jak na Milana Paumera zaútočil jakýsi stařík holí. "Abych toho hajzla zabil a rozšlapal na krvavou kaši, to mi za to nestojí, to nemám na starý kolena zapotřebí, abych se dostal do problémů: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ctirad-masin-komunisty-jsme-zabijet-chteli-na-co-bychom-meli-zbrane.A110815_144259_domaci_js" Vyjádření hodné snad zabijáka a teroristy a ne normálního člověka.

Dejme si do protikladu, když zřejmě v afektu napsala žena diskutující na Facebooku, proč se nezapálily autobusy přepravující migranty u nás, jak se nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nespokojil s tím, že této diskutující byla v rámci správního řízení udělena pokuta, ale navrhl pro ni trestní stíhání: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nejvyssi-soud-facebook-zapaleni-autobus-bezenci-plzen.A181025_101321_plzen-zpravy_ba . K adoraci činů loupežných vražd, které bratři Mašínové potvrzují, však Pavel Zeman mlčí. Nebo snad tyto činy stejně jako bratři Mašínové pokládá Pavel Zeman za protikomunistický odboj?

A nyní činy, o kterých jejich zastánci nepíšou:

1. Oba bratři Mašínové se hlásili do komunistické armády po roce 1948, ale nebyli přijati údajně skrze jejich průšvihy (např. krádež zbraní v muzeu v Poděbradech v roce 1946, což bylo po nějakou dobu jejich zastánci vykládáno jako protikomunistický odboj, později z webů vymazáno)

2. Matka bratrů Mašínů byla členkou KSČ

3. Jejich ideový vůdce a člen KSČ strýc Ctibor Novák dal v roce 1945 zastřelit nezletilé bratry Haukeovy, kteří měli 14 a 16 let za útěk z pracoviště: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ctibor_Nov%C3%A1k . Všimněte si, vážení čtenáři jak je v článku upravený text způsobem, aby se čtenář nic bližšího o těchto zločinech nedozvěděl. Velice podrobně včetně fotodokumentace je v knize Svědomí hrdinů popsáno, jak proběhla poprava i exhumace bratrů Haukeových. Hlavně, že po roce 1989 byl Ctibor Novák rehabilitovaný a posmrtně povýšený na plukovníka in memoriam...

4. Ctirad Mašín se vyjádřil o prezidentovi Václavu Havlovi, že „Havel byl kretén pěstovanej estébákama“:5. Sestra bratrů Mašínů část svého života žila s komunistou...

Zásadní rozdíl mezi bratry Mašíny a Janem Silovským je, že Jan Silovský na rozdíl od nich, nikoho nezavraždil, ani nic nezničil. Přesto Silovský sedí ve vězení a adoranti loupežných vražd a činů, které by v normální společnosti byly kvalifikované jako terorismus, ovládají mediální prostor.

Ještě by mne zajímalo, zda by Silovský seděl ve vězení, kdyby se vyjádřil, že chtěl zabíjet komunisty, například v Severní Koreji. Docela bych věřil tomu, že by se rozpoutala mediální smršť na jeho podporu a možná by jej ti samí co vyznamenali bratry Mašíny, též navrhli na vyznamenání: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/topolanek-ocenil-medaili-bratry-masinovy-40188706

Výklad, co je a co není terorismus již dosáhl takových absurdit, že proslulí Kocourkovští by se od zastánců bratrů Mašínů měli hodně, hodně co učit... A neměl by kromě trestu vězení absolvovat psychiatrickou léčbu každý, kdo obyčejné loupežné vraždy a žhářství pokládá za jakýkoliv odboj? Tedy, abych byl konkrétní, tak bývalými premiéry Mirkem Topolánkem a Petrem Nečasem počínaje a „historikem“ Jaroslavem Čvančarou konče?

Další odkazy: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=205549

P.S. Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců Andreje Babiše, Miloše Zemana a Vladimíra Putina přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Bohužel, tito sprostí a agresivní diskutující v podstatě znemožnili diskuse řadě slušných diskutujících.

Autor: Jaromír Petřík

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=726040
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK čemu Trumpovi posloužil skandál kolem koupě Grónska   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 05:18:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bílý dům už nemá co ztratit

Informaci o záměru Donalda Trumpa, koupit od Dánska Grónsko, považovali mnozí za další protitrumpovskou kachnu. Americký liberální tisk, který vede už několik let tuhý boj proti svému prezidentovi, je něčeho takového schopen. I přes veškerou extravaganci samotného Trumpa je ve vymýšlení nejrůznějších nesmyslů nepřekonatelný. A vůbec, je něco divokého na myšlence prodeje části území i s jeho obyvateli nějakým státem druhému bez jakýchkoliv historických, etických a dalších souvislostí.

Ve světové historii se dají případy „komerční“ změny státních hranic spočítat na prstech jedné ruky. Hranice se vždy měnily prolitou krví, mnohem řidčeji v důsledku ultimát, která slabší strana nedokázala odmítnout. V nejznámějším případu prodeje Aljašky byl iniciátorem obchodního jednání prodejce. V Petrohradu tehdy převládl názor, že v případě nové války s Anglií nebude možné udržet Aljašku a proto bude lepší se jí zbavit za částku, která na tehdejší dobu nebyla nízká. Ruští vyslanci ve Washingtonu museli dokonce „pobízet“ některé politiky, aby se dohoda o obchodu mohla uskutečnit.

K čemu bude Trumpovi Grónsko? Strategické zájmy USA jsou zde naplněny (v Grónsku a na Islandu jsou americké vojenské základny) a předpoklady existence nesčetných přírodních zdrojů nebyly prozatím prokázány (je nutné se k nim dostat skrze dvoukilometrovou vrstvu ledu). V každém případě se využití těchto zdrojů nevzdají ani sami Dánové, jichž se návrh USA mohl hluboce dotknout.

Nicméně, premiérka Dánska, Mette Frederiksen to vyjádřila velmi diplomaticky: „Grónsko není dánské. Grónsko je grónské. Skutečně doufám, že to všechno není myšleno vážně (plán koupě Grónska. – pozn. red.)“. Toto bylo proneseno v době, kdy informace o plánech Trumpa ohledně Grónska kolovala pouze v podobě řečí z doslechu nebo úniku informací, to znamená, že existovala možnost uzavřít toto téma oficiálním odmítnutím podobných zvěstí.

Americký prezident však postupoval jinak. Na svém oblíbeném Twitteru napsal: „Dánsko je velmi zvláštní země s úžasnými lidmi, ale na základě komentářů premiérky Mette Frederiksen, že nemá zájem jednat o možném získání Grónska, odkládám naše setkání, které se má uskutečnit za dva týdny, na pozdější dobu“.

To znamená, že Trump zrušil svoji návštěvu Dánska, která byla naplánována na 2-3. září. Poté se skandál rozhořel plnou silou. Frederiksen nazvala návrh Trumpa absurdním a ten zase nazval „odporným“ odmítnutí dánské premiérky jednat o prodeji Grónska Americe. Není přece myslitelné takhle hovořit se Spojenými státy, „dokud se nacházejí pod mým vedením“. „Bylo to nedobré prohlášení, kterým mě odkopla“, dodal Trump.

Je logické předpokládat, že celý ten křik kolem absurdního Trumpova nápadu před jeho návštěvou Dánska byl nutný proto, aby ji mohl zrušit. USA a Dánsko přestavují velmi rozdílné váhové kategorie a zrovna Dánsko nemá takový význam, aby jeho návštěva americkým prezidentem měla charakter povinnosti jako například návštěva Německa nebo Velké Británie. Její zrušení doslova v předvečer, jestliže není spojena s vyššími zájmy, je vždy výrazem krajní nespokojenosti USA s určitými kroky hostitelské země.

Skutečným americkým zájmem v Dánsku je zabránit výstavbě plynovodu Nord Stream-2, což Dánsko doposud provádělo. Používalo takové výmluvy jako požadavek ekologického zdůvodnění a garanci bezpečnosti zařízení ve své ekonomické zóně, aby mohlo natahovat dobu rozhodnutí o vydání povolení k výstavbě a narušovat tak plán lhůt nutných pro realizaci projektu.

Mimochodem, Švédsko, jehož ekonomickou zónou prochází daleko delší úsek plynovodu (a nikoliv tak malý, že jej lze položit za několik týdnů, jako v případě Dánska), zaujímá mnohem aktivnější protiruský postoj než Dánsko a dokonce se snaží hrát roli advokáta východoevropských zemí, nepřátelských vůči Rusku. Nicméně všechna nezbytná schválení od Švédska byla již obdržena a výstavba v jeho vodách jde podle plánu. Je zřejmé, že argumenty Německa mají pro Švédy dostatečnou platnost.

A hle, malé Dánsko, které se snaží plnit zájmy USA, se zatím drží, což ohrožuje časový plán spuštění plynovodu. Jedním z projevů americké vděčnosti za skutečně nenahraditelné služby měla být návštěva Trumpa v Dánsku, která byla spojena s cestou amerického prezidenta do Polska na události u příležitosti výročí začátku druhé světové války.

Avšak v červnu 2019 se v Dánsku dostala k moci po vítězství ve volbách středo-levá koalice vedená Mette Frederiksen. Nová premiérka se také prohlašuje za odpůrce Severního proudu 2, ale ne už tak fanaticky, jako její předchůdci a obhajuje vyváženější zahraniční politiku.

Navíc, jak se krátí lhůty, argumentace Německa, nejdůležitějšího dánského partnera, významně zesílila a Dánsko čelí perspektivě mnohamiliardových pohledávek ze strany členů konsorcia plynovodu kvůli neopodstatněnému, politicky motivovanému zdržování vydání ekologického povolení k výstavbě.

Trumpova kancelář podle všeho získala informaci o tom, že vydání povolení Dánska k pokládce plynovodu v jeho ekonomické zóně během nejbližších týdnů je věc vyřešená. Možná, že s oznámením o tom se rozhodli v Dánsku počkat do Trumpovy návštěvy, aby „nekazili politickou atmosféru“. Ve Washingtonu však zareagovali v předstihu, když Trump zrušil návštěvu skandálním a urážlivým způsobem pro všechny Dány. Zde se skutečně projevil jeho temperament. Skutečnou příčinu se rozhodli nechat skrytou, protože rozhodnutí o vydání souhlasu s položením plynovodu je suverénní právo Dánska a žádné formální důvody pro odmítnutí nemá.

V souvislosti s dokončením výstavby plynovodu Severní proud 2 lze Trumpův záměr koupit Grónsko považovat za krajně nešťastný. Odvetný krok Dánska byl evidentní a dánské veřejné mínění jej mohlo jen vřele schválit. Takže když Bílý dům rozpoutal skandál, věděl, že v případě Dánska už nemá co ztratit.

Nikolaj Kaněvskij

Зачем Трампу понадобился цирк с покупкой Гренландии vyšel 23. srpna 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/8012-k-cemu-trumpovi-poslouzil-skandal-kolem-koupe-gronska.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamžitě po uchopení moci otevírají levičáci přístavy ilegálním imigrantům z Afriky   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 05:06:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE: NOVÁ LEVICOVÁ VLÁDA OTEVŘE STAVIDLA IMIGRACI OKAMŽITĚ. To však není žádné tajemství, PD, takový ekvivalent sociálních demokratů v ČR, se s tím nikdy netajilo.

"Giuseppe Conte opět oznamuje humanitu. Dobrá. Doufám tedy, že budou zachráněny lidské bytosti v Jonském moři a budou okamžitě vyloděny", říká Matteo Orfini. "A jsem si jist, že delegace mé strany, která se potká s pověřeným předsedou vlády to řekne velmi silně."

Zdroj: ilgiornale.it


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Rusku zabránili teroristickým útokům   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 05:02:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FSB odvrátila v Kabardsko-Balkarsku teroristické útoky, terorista, který je chystal, byl zatčen a přiznal se, informovala ve čtvrtek tato služba. „Při prověrce informace byla v lese v blízkosti osad Čornaja rečka a Altud Urvanského okresu objevena skrýš se dvěma hotovými amatérskými výbušnými zařízeními o velké kapacitě,“ uvádí se zprávě.

Přeprava bomb na opuštěné místo byla příliš nebezpečná, proto byly zneškodněny přímo na místě.

Pak se podařilo velmi rychle vypátrat a zadržet člověka, který vyrobil tato zařízení, informuje FSB. Byl to místní obyvatel, již trestně stíhaný za terorismus.

Muž se přiznal, že chystal „diverzní teroristické útoky na objekty pořádkových orgánů a státních struktur“.

Je-li ve spojení s nějakými teroristickými organizacemi, nebo jednal sám, FSB neupřesnila. Není to poprvé, co došlo k zadržení teroristů v Kabardsko-Balkarsku. V dubnu FSB zadržela v hlavním městě republiky Nalčiku člena IS.

Na konci července ruské silové složky odvrátily teroristický útok v Tatarstánu, který připravovali členové teroristické organizace Islámský stát. Jejich cílem byl útok na objekty infrastruktury, nejspíše na železniční trať. Během operace na místě, kde se chystal teroristický útok, speciální složky zadržely dva stoupence IS. Jednalo se o dva ruské občany. Během zadržení silové složky našly podomácku vyrobené výbušniny. Teroristy se podařilo odhalit díky vyšetřování jiného případu.

Náměstek ruského generálního prokurátora Alexandr Buksman uvedl, že během prvních šesti měsíců letošního roku bylo na území Ruska odvráceno 17 teroristických útoků. Buksman varoval, že v ruských regionech hrozí růst teroristické aktivity.

Podle ruského ministerstva vnitra v roce 2018 se počet teroristických útoků v Rusku snížil o 16,2 %. Vyšetřovatelům se zároveň podařilo odhalit 30 teroristických útoků před jejich provedením.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9ACq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína se stala prvním motorem světového hospodářského růstu   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 04:53:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský Státní statistický úřad zveřejnil 29. srpna zprávu o výsledcích hospodářského a sociálního rozvoje u příležitosti 70. výročí založení Nové Číny. Zpráva ukazuje, že od roku 2006 se míra příspěvku Číny ke světovému hospodářskému růstu umisťovala na prvním místě na světě a Čína se stala prvním motorem světového hospodářského růstu.

V uplynulých 70 letech od založení Čínské lidové republiky se hlavní ekonomické a sociální ukazatele Číny ve světě výrazně zlepšily a její mezinárodní postavení a mezinárodní vliv se výrazně zvýšily. Ve zprávě se uvádí, že v roce 2018 činila míra příspěvku Číny ke světovému hospodářskému růstu 27,5 %, což se zvýšilo o 24,4 procentního bodu oproti roku 1978.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 24 25 26
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2171 sec,0.0432 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,665kB