Novinka:Venezuela všestranně přehodnotí vztahy s některými evropskými zeměmi
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 06 únor 2019 - 04:40:26

Venezuelské ministerstvo zahraničí dne 4. února vydalo prohlášení, ve kterém ostře odsoudilo to, že některé evropské země uznaly předsedu Venezuelského parlamentu Juana Guaidáho za dočasného prezidenta. Prohlásilo, že znovu všestranně přehodnotí vztahy s těmito zeměmi.

Venezuelské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení odsoudilo tyto evropské země za to, že se veřejně účastnily amerického plánu na svrhnutí legální vlády prezidenta Madura, také vyzvalo zainteresované země, aby okamžitě opravily své stanovisko.

V prohlášení se opakuje, že Maduro je zvolen za venezuelského prezidenta prostřednictvím legálních a demokratických voleb, svrchovanost Venezuely nemůže být ovlivněna ostatními zeměmi. Prohlášení vyzvalo zainteresované země, aby se držely základních zásad o stycích mezi zeměmi a prostřednictvím mírového dialogu a politických prostředků pomohly Venezuele řešit vnitřní spory.

Téhož dne Španělsko, Německo, Británie, Francie a Švédsko oznámily, že uznávají Guaidáho za dočasného prezidenta, také požádaly o nové volby ve Venezuele.

Dne 23. ledna Duaidó na jedné akci opozičních stran oznámil, že je venezuelský dočasný prezident, také požádal o nové volby. USA a některé latinsko-americké země tak rychle vyjádřily podporu pro Duaidóa. Ve snaze přinutit Madura k odstoupení ze své funkce USA před několika dny upevnily sankce vůči Venezuele v oblasti financí a ropy. Americký prezident Donald Trump také prohlásil, že nevylučuje vojenský zásah na Venezuelu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.23885 )


Vygenerováno za:0.0812 sec,0.0609 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,704B