Novinka:Francouzský ministr ekonomiky a financí apeloval na obranu proti obchodní válce
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 01 březen 2019 - 03:09:00

Francouzský ministr ekonomiky a financí Bruno Le Maire dne 27. února v Paříži při jednání s americkým ministrem financí Stevenem Mnuchinem prohlásil, že je třeba se ze všech sil bránit proti obchodní válce, která by vyvolala ztráty pro všechny strany.

Le Maire prohlásil, že Francie se ve svém funkčním období předsednické země G7 bude věnovat ochraně multilateralismu.
Úředníci Francie a USA si téhož dne také vyměnili názory na daně pro internetové giganty a finanční spolupráci mezi oběma zeměmi. Le Maire prohlásil, že bychom měli vybírat daně z digitální ekonomiky tak, jako z ostatních ekonomických aktivit, Francie by měla vybírat daně v rámci svého území. Mnuchin ale opakoval nepodporu francouzskému plánu vybírání daní a doufá, že v rámci organizací ohledně obchodní spolupráce se najdou metody k řešení.

Ke konci loňského roku Francie oznámila nová opatření, že od 1. ledna roku 2019 začne vybírat daně pro internetové giganty včetně Google, Apple, Fackbooku a Amazonu, aby zajistila spravedlivé daně pro nadnárodní a místní podniky. Podle předpovědi hodnota nových daní bude činit pět set miliónů eur v roce 2019.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24088 )


Vygenerováno za:0.0732 sec,0.0494 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,688B