Novinka:Maduro informoval o zahájení vojenského cvičení ve Venezuele
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 17 březen 2019 - 05:51:06

Ve Venezuele bylo zahájeno vojenské cvičení, sdělil prezident Nicolás Maduro.

„Bylo zahájeno komplexní vojenské cvičení Ana Karina Rote, abychom uhájili strategické služby země. Nedovolíme, aby nepřátelé naší vlasti opět ukradli klid hrdinného venezuelského lidu,“ napsal na Twitteru.

Cílem cvičení je tentokrát ochrana národních systémů zásobování vodou a elektřinou v souvislosti s energetickou havárií, která trvala několik dní.

Prezident informoval o vytvoření nové struktury ve složení ozbrojených sil republiky, jejímž úkolem bude ochrana strategicky důležitých objektů. Podle prezidentových slov součástí nové struktury budou 4 útvary, ale další podrobnosti nesdělil.

Sedmého března na vodní elektrárně al-Guri, která je největší v latinskoamerické zemi, ve státě Bolívar, došlo k havárii, která způsobila dosud nevídané svým rozsahem odpojení elektřiny: přinejmenším 20 z 23 venezuelských států zůstalo bez elektřiny. Práce závodů a státních podniků byla po celé zemi téměř na týden zastavena, vyučování ve školách nebylo dosud obnoveno.

Národní korporace pro elektrickou energii (Corpoelec) nazvala tuto událost diverzí a součástí energetické války proti Venezuele. Vláda prohlásila, že příčinou havárie byl organizovaný útok ze strany USA na vodní elektrárnu, která zásobuje elektřinou téměř celou zemi. Washington svůj podíl na energetickém kolapsu ve Venezuele popírá. Ve středu ministr komunikací a informací latinskoamerické republiky Jorge Rodríguez sdělil v pořadu státní televize, že dodávka energie byla obnovena na 100 % území státu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kWWTTato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24229 )


Vygenerováno za:0.0965 sec,0.0796 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,384B