Novinka:Rusko apelovalo na některé země, aby vyjádřily nesouhlas s americkým zasahováním do venezuelských záležitostí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 04 květen 2019 - 06:14:20

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 2. května uvedl, že Rusko apeluje na některé země, aby bojovaly proti americkému zasahování do venezuelských záležitostí.

Ruské ministerstvo zahraničí vydalo 2. května prohlášení, podle kterého Sergej Lavrov téhož dne při návštěvě Uzbekistánu objasnil postoj k venezuelské situaci. Na dotazy o americkém zasahování do venezuelských záležitostí Lavrov řekl, že Rusko apeluje na některé země, aby společně bojovaly proti americké činnosti. Taková skupina by měla být vytvořena v rámci OSN a doufá, že tato skupina získá podporu OSN.

Lavrov také poukázal na to, že Rusko a USA zastávají odlišná stanoviska k venezuelské otázce, ale budou o tom dál diskutovat.

Ministři zahraničí obou zemí vedli 1. května telefonický rozhovor o venezuelské otázce. Sergej Lavrov uvedl, že USA zasahují do vnitřních záležitostí Venezuely a ohrožují vedoucí představitele této země, což vážně porušuje Mezinárodní ústavu. Mike Pempeo řekl, že účast Ruska na venezuelských záležitostech vyvolá nestabilitu v této zemi a ovlivní vztahy mezi USA a Ruskem.

Podle ruských médií budou Sergej Lavrov a Mike Pempeo jednat 6. května ve Finsku.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24606 )


Vygenerováno za:0.0467 sec,0.0306 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,968B