Novinka:Federica Mogheriniová a ministři zahraničí Francie, Německa a Británie hluboce litují nových omezujících opatření USA vůči Íránu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 06 květen 2019 - 02:15:29

Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová včera vydala společně s ministry zahraničí a financí Francie, Německa a Velké Británie společné prohlášení, ve kterém vyjádřili politování nad rozhodnutím USA neudělit žádným zemím a regionům výjimku ze sankčních opatření na dovoz íránské ropy, a současně vyjádřili znepokojení nad tím, že se Washington rozhodl ukončit výjimku ohledně některých íránských jaderných projektů pro nešíření jaderných zbraní v rámci íránské jaderné dohody.

Z tohoto společného prohlášení, které včera vydalo francouzské ministerstvo zahraničí, vyplývá, že EU, Francie, Německo a Velká Británie se jednomyslně domnívají, že zrušení příslušných sankcí vůči Íránu je důležitou součástí komplexní dohody o íránské jaderné otázce, což je nejenom přínosné pro íránský zahraniční obchod, ale také to přispívá k zajištění základního života obyvatel Íránu. Proto EU a Francie, Německo a Velká Británie hluboce litují amerického obnovení omezujících opatření vůči Íránu po odstupu od íránské jaderné dohody.

Prohlášení také zdůrazňuje, že íránská jaderná dohoda je nezbytná pro posílení stability a bezpečnosti na Blízkém východě, je nezbytná pro zachování globálního systému nešíření jaderných zbraní a pro zajištění evropské bezpečnosti. EU, Francie, Německo a Británie rozhodně podporují íránskou jadernou dohodu. Mezinárodní agentura pro atomovou energii opakovaně potvrdila, že Írán stále plní své závazky v souladu s dohodou a tato dohoda je účinná.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24622 )


Vygenerováno za:0.0433 sec,0.0267 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,176B