Novinka:Čínský ministr financí Liu Kun se setkal s předsedou Asijské rozvojové banky
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 06 květen 2019 - 02:16:47

Ve městě Nadi na Fidži proběhlo 52. zasedání Asijské rozvojové banky. Zasedání se zúčastnil čínský ministr financí Liu Kun. Během zasedání se čínský ministr Liu Kun setkal s předsedou Asijské rozvojové banky (ADB) Takehiko Nakaem.

Liu Kun při setkání řekl, že spolupráce mezi Čínou a ADB trvá už přes 30 let. Spolupráce, která je vzájemně přínosná už dosáhla očividných výsledků. Čína věnuje velkou pozornost spolupráci mezi Čínou a ADB. Čína v současnosti stále čelí výzvám nedostatečného rozvoje, proto potřebuje zkušenosti a investice ADB pro řešení této otázky.

Předseda Asijské rozvojové banky Takehiko Nakao uvedl, že úvěr společnosti ADB pro Čínu je také prospěšný pro samotnou ADB, zejména pro zvýšení finanční udržitelnosti a schopnosti rozvoje ADB. Takehiko Nakao řekl, že ADB zachová rozsah stávajících úvěrů Číny se zaměřením na změnu klimatu a ochranu životního prostředí.

Liu Kun ocenil úsilí na založení multilaterálního centra pro rozvojovou finanční spolupráci ADB a sedmi dalších mnohostranných rozvojových institucí s Čínou. Kromě toho také ocenil, že ADB vyslala zástupce na vysoké úrovni k účasti na druhém Summitu fóra pro mezinárodní spolupráci v rámci Pásma a stezky, a podporuje regionální spolupráci.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24623 )


Vygenerováno za:0.0368 sec,0.0224 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,920B