Novinka:Izraelská armáda bombardovala Pásmo Gazy
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 06 květen 2019 - 02:18:02

Izraelské obranné síly vydaly 4. května prohlášení, podle kterého bylo do večera téhož dne vypuštěno z Pásma Gazy do Izraele přes 200 raket. Izraelské jednotky a tanky v reakci na to bombardovaly asi 120 vojenských cílů palestinského Hnutí islámského odporu (Hamás) a Palestinského islámského džihádu (PIJ) v Pásmu Gazy a budou i nadále provádět útoky na vojenské cíle v Pásmu Gazy.

V prohlášení se uvádí, že izraelské vojenské síly už zničily přes 20 m hluboký tunel, který vedl z jižní části Pásma Gazy do Izraele a měl mnoho vchodů. Izraelské vojenské síly také bombardovaly budovu vojenské zpravodajské služby Hamásu.

Podle prohlášení zdravotnického oddělení Pásma Gazy si bombardování izraelské armády vyžádalo týž den v Pásmu Gazy čtyři životy palestinských lidí, a 30 Palestinců bylo zraněno.

Podle informace izraelské policie poškodil palestinský raketový útok několik domů a dva izraelští civilisté byli zraněni, z nichž jeden byl zraněn vážně.

Izraelská armáda téhož dne uzavřela kontrolní stanoviště Erez na severní hranici mezi Izraelem a Pásmem Gazy a tranzitní přístav pro zboží Kerem Shalom na hranici mezi Izraelem a jižním Pásmem Gazy.

Palestinský prezident Mahmúd Abbás vydal téhož dne prohlášení, ve kterém kritizoval eskalaci izraelské agrese a požádal mezinárodní společenství o poskytnutí mezinárodní ochrany palestinským lidem. Mahmúd Abbás řekl, že mlčení o izraelských zločinech a porušování mezinárodního práva povzbuzuje Izrael v dalším páchání zločinů proti palestinskému lidu. Vyzval mezinárodní společenství k poskytnutí mezinárodní ochrany palestinskému lidu.

Zvláštní koordinátor OSN pro mírový proces na Blízkém východě Nickolay Mladenov také ve stejný den vydal prohlášení, ve kterém vyjádřil hluboké znepokojení nad eskalací situace v Pásmu Gazy.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24624 )


Vygenerováno za:0.0448 sec,0.0266 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,672B