Novinka:Čínské devizové rezervy se v dubnu snížily o 3,8 miliardy dolarů, na rozdíl od března letošního roku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 08 květen 2019 - 05:30:42

Podle údajů čínské Státní správy devizových rezerv dosahovaly na konci dubna letošního roku čínské devizové rezervy 3094,953 miliard amerických dolarů, což znamená pokles o 3,808 miliardy amerických dolarů, na rozdíl od března letošního roku. Devizové rezervy tak ukončily trend růstu za posledních pět po sobě následujících měsíců. Odborníci se domnívají, že i když je v budoucnu na mezinárodních ekonomických a finančních trzích stále mnoho nejistot, stále existuje pevný základ pro celkovou stabilitu devizových rezerv Číny.

Přestože devizové rezervy Číny v dubnu mírně poklesly, mluvčí a hlavní ekonom čínské Státní správy devizových rezerv Wang Chunying (Wang Čchun-jing) ví, že devizový trh v dubnu zůstal stabilní. Řekla, že na mezinárodním finančním trhu index amerického dolaru mírně vzrostl o 0,2% a index globálních dluhopisů byl v podstatě plochý. Mírný pokles objemu devizových rezerv je kombinací faktorů, jako je přepočet směnných kurzů a změny cen aktiv.

Vedoucí čínského výzkumného ústavu pro devizové investice Tan Yalin (Tchan Jalin) se domnívá, že pokles objemu devizových rezerv má větší vztah k zisku exportu. Řekla, že údaje o zahraničním obchodu jsou relativně nižší než v předchozím období. Vzhledem k tomu, že zdroj deviz je spojen především s výnosností vývozu.

Od listopadu roku 2018 devizové rezervy Číny vzrostly, a to pátý měsíc po sobě. Mírný pokles nejnovějších údajů znamená, že údaje o devizových rezervách se rozcházely s předchozím vzestupným trendem. Hlavním faktorem ovlivňujícím očekávání je nejistota vnějšího prostředí.

Tan Yalin se domnívá, že v současné době je Čína v kritickém období strukturálních změn a kolísání řady ekonomických indexů včetně devizových rezerv je normální. Očekává, že údaje o devizových rezervách budou v druhé polovině letošního roku upraveny lepším směrem.

Wang Chunying také uvedla, že i když na mezinárodních hospodářských a finančních trzích je stále mnoho nejistot, Čína si zachovává dlouhodobě pozitivní trend hospodářského růstu a bude i nadále podporovat reformu a otevírání se světu. V budoucnosti přeshraniční kapitálové toky pod vedením stabilizačních faktorů jako domácí ekonomiky a politiky si zachovají základní rovnováhu a poskytnou pevný základ pro celkovou stabilitu devizových rezerv Číny.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24648 )


Vygenerováno za:0.0667 sec,0.0436 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,280B