Novinka:Vědci našli způsob, jak zabránit smrti způsobené rakovinou
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 09 květen 2019 - 06:38:19

Tým výzkumníků ve Švýcarsku nalezl způsob, jak zabránit tvorbě metastáz, které komplikují léčbu rakoviny a zhoršují prognózu stavu pacienta. Klíčovou roli na tom hrají sloučeniny jako activin B a receptor ALK7.

O těchto výsledcích informuje Science Alert. Jak podotýká portál, během experimentů vědci použili myší model neuroendokrinního karcinomu pankreas a karcinomu prsu.

Ukázalo se, že přítomnost ALK7 je spojena s nižší pravděpodobností recidivy nádoru. Současně docházelo k brzdění vývoje metastáz při vysoké úrovni koncentrace receptoru.

Obě molekuly jsou částí signální cesty, která nutí rakovinové buňky vstupovat do naprogramované fáze buněčné smrti - apoptózy. K aktivaci receptoru dochází, když se váže na ligand - activin B. Je známo, že activiny, včetně activinu B, hrají roli v regulaci růstu a šíření buněk, metabolismu, zajišťují imunitní reakce a regulují menstruační cyklus.

Podle informací je zapotřebí provést další výzkumy pro vývoj nových metod léčby rakoviny na základě dosažených výsledků.

Zdroj: Science Alert
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24666 )


Vygenerováno za:0.0431 sec,0.0259 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,480B