Novinka:Do Kataru přiletěl americký B-52 k odstrašování Íránu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 10 květen 2019 - 12:44:33

Centrální velení VLS USA oznámilo přílet na leteckou základnu v Kataru bombardéru B-52 v rámci rozvinutí operativní skupiny bombardérů na Blízkém východě s cílem ochrany amerických zájmů v tomto regionu.

„Bombardér B-52 Stratofortress, který odletěl z letecké základny Barksdale v Los Angeles, přiletěl na leteckou základnu Al-Udeid v Kataru 9. května 2019,“ uvádí se ve zprávě na oficiálním webu velení.

Podle zprávy „patří tento letoun do operativní skupiny bombardérů rozvinuté v pásmu odpovědnosti Centrálního velení USA pro ochranu amerických sil a zájmů v regionu“.

USA hovořily již dříve o rostoucí hrozbě ze strany Íránu a poslaly do tohoto regionu útočnou skupinu lodí a strategické bombardéry.

K eskalaci dochází na pozadí prohlášení íránských úřadů o záměru „zastavit plnění některých závazků“ v rámci dohody o jaderném programu. Íránský prezident Hasan Rúhání tento týden prohlásil, že dává evropským zemím 60 dnů na jednání. Příslušná informace byla sdělena Velké Británii, Francii, Německu, Číně a Rusku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mxk8Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24684 )


Vygenerováno za:0.0453 sec,0.0302 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,368B