Novinka:Vedoucí představitelé členských zemí EU zdůraznili, že je třeba ochránit mezinárodní pořádek na základě principů
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 11 květen 2019 - 06:12:50

Vedoucí představitelé členských zemí EU dne 9. května na neoficiálním summitu v rumunském Sibiu vydali prohlášení o 10 slibech, zdůraznili, že je třeba ochránit jednotnou Evropu a mezinárodní pořádek na základě principů.

Vedoucí představitelé členských zemí EU v prohlášení zdůraznili, že Evropa bude odpovědný lídr světa, také bude nadále se svými partnery na světě společně chránit a rozvíjet mezinárodní pořádek na základě principů, bude plně využívat nové obchodní příležitosti, bude společně řešit světové otázky včetně ochrany životního prostředí a bude čelit změnám klimatu.

V prohlášení se dále uvádí, že členské země EU ochrání jednotnou Evropu, v těžkých okamžicích se vzájemně podpoří, vyšlou jednotný hlas, ochrání svůj životní styl a politické ideály a naleznou společné plány k řešení. Prohlášení také slíbilo, že různé země budou investovat do nejdůležitějších oblastí, budou trvat na zásadě rovnosti, budou vychovávat mladé lidé, kteří budou čelit výzvám v 21. století.

Vedoucí představitelé členských zemí EU dne 9. května přiletěli do rumunského Sibiu, kde je předsednická země EU. Hlavně diskutovali o strategických programech v období od roku 2019 do roku 2024.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24688 )


Vygenerováno za:0.0745 sec,0.0599 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,000B