Novinka:Čína a Rusko jednaly o multilaterálních záležitostech
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 18 květen 2019 - 06:16:56

Dne 16. května asistent čínského ministra zahraničí Zhang Jun (Čang Ťün) v Moskvě jednal s náměstkem ruského ministra zahraničí Sergeyem Vershininem o multilaterálních záležitostech. Obě strany si do hloubky vyměnily názory na čínsko-ruské strategické koordinace v multilaterálním rámci, na globální řízení, na mezinárodní a regionální žhavé otázky, na spolupráci mezi členskými zeměmi BRICS a dosáhly širokého konsenzu.

Pan Zhang Jun (Čang Ťün) uvedl, že pod strategickým vedením čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a ruského prezidenta Vladimíru Putina čínsko-ruské bilaterální vztahy zaznamenávají silný trend rozvoje a rozvoj bilaterálních vztahů se nachází v nejlepším období v historii. Obě strany by měly správně praktikovat shody dosažené hlavami obou zemí a prohloubit strategickou spolupráci mezi oběma stranami v multilaterálním rámci, musí důkladně chránit základní zájmy obou zemí, také se musí zasloužit o nové přínosy ohledně zachování světového míru a o podporu společného rozvoje.

Zhang Jun prohlásil, že unilateralismus se již po celém světě stal zdrojem nestabilních a nejistých problémů, které ovlivňují světovou ekonomiku, ovlivňují mezinárodní řád a sedí na dně mezinárodní morálky. Mezinárodní společenství si stále více uvědomuje nebezpečí unilateralismu, Čína je ochotna pokračovat v práci s Ruskem, chce prosazovat zásady, chce se odvážit bojovat a pevně podporovat multilateralismus, hodlá chránit svobodný a otevřený nediskriminační mnohostranný obchodní systém, jehož jádro je v OSN, chce chránit mezinárodní řád založený na mezinárodním právu a hodlá také bránit mezinárodní spravedlnost.

Sergey Vershinin uvedl, že se ruská strana domnívá, že jednostrannost je nepřijatelná v rozporu s cíli a zásadami Charty OSN. Ruská strana je ochotna posílit koordinaci a spolupráci s Čínou na všech úrovních, chce podporovat multilateralismus, chce chránit postavení OSN a Rady bezpečnosti a hodlá hájit základní normy mezinárodního práva a mezinárodních vztahů.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24758 )


Vygenerováno za:0.0597 sec,0.0442 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,344B