Novinka:Stephen Roach: Spojené státy přijaly falešný příběh o Číně, „považování Číny za obětního beránka" se stalo dohodou obou politických stran
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 18 květen 2019 - 06:19:30

Stephen Roach, vysoký výzkumník Institutu pro globální záležitosti Jackson při Univerzitě Yale nedávno ve svém článku poukázal na to, že současné americké politické kruhy přijaly falešný příběh o Číně, obviňují Čínu ze všech věcí, které obtěžují Spojené státy.

Portál Project Syndicate 26. dubna uveřejnil tento článek s názvem „Chybný příběh o Číně ve Spojených státech". Podle článku, americká Republikánská strana a Demokratická strana mimořádně dosáhly dohody v klíčové otázce, tj. obviňují Čínu ze všech věcí, které obtěžují Spojené státy. A tvrdohlavě považují Čínu za hrozbu proti „Americkému snu", což způsobuje vážné následky. Už to vyvolalo odvetné zvýšení celních tarifů, bezpečnostní hrozbu, která se neustále zhoršuje, varování ohledně nové Studené války, i pověst, že mezi Spojenými státy a Čínou dojde k vojenskému konfliktu. Ve skutečnosti současné věrohodné důkazy dokazují, že nedůvěryhodné Spojené státy jsou obtěžovány makroekonomickou nerovnováhou, kterou způsobily vlastně samy. Obávají se, že se nemohou již udržet v pozici světového lídra, proto přijaly falešný příběh o Číně.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24760 )


Vygenerováno za:0.0490 sec,0.0341 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,848B