Novinka:Krize v Rakousku: Všichni ministři za FPÖ opustili vládu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 21 květen 2019 - 06:27:27

Všichni ministři ze Svobodné strany Rakouska, jejíž šéf Heinz-Christian Strache se kompromitoval nahrávkou s údajnou neteří ruského oligarchy, opustili vládu Sebastiana Kurze.

Dříve rakouský kancléř Sebastien Kurz uvedl, že uvažuje o odvolání ministra vnitra za FPÖ Herberta Kickla. Strana jako odpověď na to pohrozila, že v případě Kicklova odvolání vládu opustí všichni její ministři.

Pondělní průzkum veřejného mínění ukázal, že Svobodná strana Rakouska (FPÖ) ztratila 5 procentních bodů. Dnes by ji volilo 18 % občanů.

Vicekancléř Rakouska Heinz-Christian Strach se stal terčem skandálu poté, co deníky Der Spiegel a Sueddeutsche Zeitung zveřejnily záběry z videozáznamu, který dostaly k dispozici. Na videu je zachycen Strache během schůzky se ženou, kterou v novinách označili za neteř ruského oligarchy.

Podle novin dotyční hovořili o tom, že jí politik pomůže s koupí listu Kronen Zeitung a uzavřením státních zakázek, zatímco jeho strana dostane výměnou finanční pomoc v parlamentních volbách.

Nejvyšší rakouská prokuratura po prozkoumání skandální nahrávky s bývalým vicekancléřem Heinz-Christianem Strachem nenašla žádný důvod, aby zahájila vyšetřování proti Stracheovi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m34y
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24798 )


Vygenerováno za:0.0631 sec,0.0477 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,824B