Novinka:Protiimperialistická solidarita s Venezuelou v Německu: “Ať vláda odvolá protiprávní uznání rebela Guaidó!”
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 02 červen 2019 - 04:15:15

Zatímco v úterý pozval německý ministr zahraničí Maas své protějšky z latinskoamerických zemí do Berlína na jednání o Venezuele bez Venezuely (jak to agresívní německá politika historicky umí), konalo se v nedalekém Konferenčním centru Urania protestní setkání solidarity s Venezuelou.

Jednotliví občané i zástupci různých organizací na setkání pod sloganem „Ruce pryč od Venezuely!“ požadovali návrat od imperiální agrese k mezinárodnímu právu, odvolání uznání německou vládou nedemokratického samozvance Guaidó, zrušení blokády Venezuely a jejích velvyslanectví na Západě, zastavení hrozeb vojenskou agresí a objektivní vyvážené informování o dění v zemi.

Účastníkům setkání na podporu Venezuely zaslal pozdravnou zprávu s poděkováním za jejich solidaritu ministr zahraničí Venezuely Jorge Arreaza, ve které rovněž vyjádřil naději, že ty evropské země, které se nechaly zavléct do chomoutu Trumpovy válečné mašinérie se opět navrátí k uznávání a dodržování mezinárodního práva. „Přejeme si mír prostřednictvím dialogu“, vyjádřil naději venezuelský ministr.

Zdroj: https://www.rosa-luxemburg-konferenz.de/de/venezuela2019Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24906 )


Vygenerováno za:0.0427 sec,0.0225 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,816B