Novinka:Ruská ekonomka: Rusko očekává víc čínských investic
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 05 červen 2019 - 04:36:06

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) provede od 5. do 7. června státní návštěvu Ruska a zúčastní se 23. Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradu. Ruská ekonomka Natalya Pecheritsa poskytla před návštěvou čínského prezidenta rozhovor novináři našeho rozhlasu, ve kterém se vyslovila v tom smyslu, že čínská ekonomika si v roce 2019 udržuje stabilitu. Vnitřní spotřeba je nadále hlavní hnací silou na podporu ekonomického rozvoje. Rusko doufá, že během návštěvy prezidenta Xi Jinpinga obě strany podepíší víc investičních dohod a společně podpoří ekonomickou a regionální spolupráci.
Čína nedávno zveřejnila makroekonomické údaje za první čtvrtletí roku 2019. Čínský HDP se meziročně zvýšil o 6,4 %. Natalya Pecheritsa řekla:

„V posledních pěti letech čínská vláda usiluje o změnu způsobu ekonomického růstu. Domácí spotřeba má důležitý vliv na růst HDP. "

V roce 2018 dosáhl objem čínsko-ruského obchodu 107,6 miliardy amerických dolarů, což se meziročně zvýšilo o 27,1 %. O budoucím rozvoji bilaterálních ekonomických a obchodních vztahů Natalya Pecheritsa řekla:

„Obě strany mají velký rozvojový potenciál v oblasti investic, technické výměny, vzdělání a turismu."

Letos je 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Ruskem. Obě strany uspořádají sérii diplomatických a kulturních akcí. Natalya Pecheritsa se vyslovila v tom smyslu, že s neustálým prohlubováním bilaterálních vztahů se stále víc lidí v Rusku učí čínštinu. Téměř každá střední škola a univerzita v Moskvě nabízí výuku čínštiny. Mnoho mladých lidí se chce věnovat práci související s Čínou.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24924 )


Vygenerováno za:0.0720 sec,0.0488 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,024B