Novinka:V Petrohradě probíhá 23. mezinárodní petrohradské ekonomické fórum
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 08 červen 2019 - 04:30:13

6. června bylo v ruském druhém největším městě Petrohradě zahájeno 23. mezinárodní petrohradské ekonomické fórum. Temátem fóra je slogan „Vytvořit agendu udržitelného rozvoje". Podle statistiky třidenní fórum přilákalo více než 15 tisíc hostů ze 70 zemí. Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) se v rámci návštěvy v Rusku zúčastní tohoto fóra.

V současné době jsou čínsko-ruské bilaterální vztahy historicky na nejlepší úrovni. Na fóru ohledně čínsko-ruské spolupráce bude uspořádána řada akcí, například 2. čínsko-ruské energetické obchodní fórum, seminář euroasijského partnerství a inicaitivy Pásma a Stezky, dialog čínsko-ruského průmyslého kruhu a podobně.

Bilaterální objem obchodu mezi Čínou a Ruskem v loňském roce poprvé přesáhl 100 miliard amerických dolarů, což představuje meziroční nárůst o více než 27%. Čína je po mnoho let největším obchodním partnerem Ruska.

Čínské ministerstvo obchodu prozradilo, že při návštěvě čínského prezidenta Xi Jinpinga v Rusku podepsaly podniky obou zemí přes deset smluv spolupráce v oblasti jaderné energetiky, chemického průmyslu, zemního plynu, výroby automobilů, výstavby high-tech parků a také smlouvy ohledně prohloubení spolupráce v oblasti 5G. Celková hodnota kontraktů je více než 20 miliard amerických dolarů.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24951 )


Vygenerováno za:0.0611 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,976B