Novinka:V Londýně proběhne 10. čínsko-evropský summit podnikatelů
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 12 červen 2019 - 02:03:45

10. čínsko-evropský summit podnikatelů byl 10. června zahájen v Londýně. Summitu se účastní více než 500 čínských a evropských politiků, podnikatelů, odborníků a učenců, kteří diskutují o politice čínského otevírání se světu, o globálním ekonomickém prostředí, o čínsko-evropské spolupráci v oblasti vědecké a technické inovace a o dalších temátech.

Čínský velvyslanec ve Velké Británii Liu Xiaoming (Liou Siao-ming) na zahajovacím ceremoniálu poukázal na to, že Čína a EU mají po dlouhou dobu široký konsenzus ohledně řízení globální ekonomiky, zachování multilateralismu, prosazování volného obchodu a podobně, základy spolupráce mezi oběma stranami jsou pevné. Uvedl, že Čína a EU mají velký potenciál pro spolupráci v oblasti jaderné energie, letectví, umělé inteligence a technologie digitálních sítí a mají široké vyhlídky na spolupráci v oblasti zelené ekonomiky, technologie 5G a financí. Obě strany by měly posílit komunikaci a spolupráci, musí podporovat vytvoření bezpečného, demokratického a transparentního systému technických pravidel a nový rámec pro mezinárodní spolupráci, musí podporovat transformaci a modernizaci průmyslů, aby výsledky vědecké inovace přispěly více lidem.

Liu Xiaoming také uvedl, že vyhlídky na čínsko-britskou spolupráci v rámci nové situace jsou také velmi široké a obě strany by měly posílit svou důvěru k podpoře stabilního rozvoje čínsko-britských vztahů.

Summit potrvá do 15. června.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24982 )


Vygenerováno za:0.0703 sec,0.0435 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,488B