Novinka:Angela Merkelová: Multilateralismus čelí krizi
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 13 červen 2019 - 02:35:39

Německá kancléřka Angela Merkelová 11. června ve švýcarské Ženevě uvedla, že multilateralismus v současnosti čelí všude ve světě tlaku. „Měli bychom dosáhnout kompromisu v mezinárodní spolupráci, abychom koordinovali rozdílné postoje a dosáhli širokého konsenzu," uvedla Merkelová.

Německá kancléřka téhož dne pronesla projev na Mezinárodní konferenci práce, ve kterém uvedla, že multilateralismus čelí v současnosti všude ve světě tlaku a mnozí lidé říkají, že se jim bude dařit lépe o samotě. Hledání kompromisu je ale zásadou mezinárodní spolupráce, která pomáhá při koordinaci různých názorů a k dosažení jednotného postoje, aby spolupráce mohla pokračovat.

Merkelová řekla, že Mezinárodní organizace práce v uplynulých 100 letech prokázala svou schopnost koordinovat různé strany k dosažení konsenzu pro vytvoření „komplexního a globálně použitelného" systému pravidel a hodnot, aby se podařilo zachovat pracovní prostředí na základě „důstojnosti a rovnosti".

Od 10. do 21. června probíhá v Ženevě 108. Mezinárodní konference práce. Konference se účastní přes 5000 zástupců ze 187 členských zemí Mezinárodní organizace práce. Konference je zaměřena na témata týkající se pracovních výzev, násilí a zneužívání v práci.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24994 )


Vygenerováno za:0.0659 sec,0.0505 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,736B