Novinka:Čínský zástupce vyzval všechny strany, aby se vrátily na cestu plného provádění íránské jaderné dohody
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 13 červen 2019 - 02:37:50

Čínský stálý zástupce v OSN a v dalších mezinárodních organizacích Wang Qun (Wang Čchün) 11. června na zasedání rady Mezinárodní agentury pro atomovou energii vyzval všechny strany, aby se vrátily na cestu plného provádění íránské jaderné dohody.
Wang Qun uvedl, že komplexní dohoda o íránské jaderné otázce je mnohostranná dohoda schválená Radou bezpečnosti OSN a měla by být všestranně prováděna. Bohužel vzhledem k extrémnímu tlaku a jednostranné sankci USA čelí provádění dohody vážným výzvám a situace na Blízkém východě je i nadále napjatá. Nejnovější zpráva o íránské jaderné otázce Mezinárodní agentury pro atomovou energii již po patnácté potvrdila, že irácká strana splnila své závazky v oblasti jaderné energie, jak je stanoveno v dohodě, a čínská strana vysoce ocenila úsilí institucí a irácké strany.

Wang Qun doufá, že mezinárodní společenství bude spolupracovat na zachování vzájemně prospěšné hospodářské a obchodní spolupráce s Irákem a vytvoří příznivé podmínky pro to, aby Írán i nadále plnil své závazky v oblasti jaderné energie.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.24996 )


Vygenerováno za:0.0455 sec,0.0277 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,600B