Novinka:Nový čínský stálý zástupce v agentuře OSN v Ženevě informoval novináře o čínském rozvoji
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 15 červen 2019 - 04:55:58

Nový čínský stálý zástupce v agentuře OSN v Ženevě a v dalších organizacích Chen Xu (Čchen Sü) informoval 13. června v Ženevě na pozvání Sdružení novinářů při agentuře OSN v Ženevě novináře různých zemí o čínském rozvoji.

Chen Xu uvedl, že v uplynulých 70 letech po založení nové Číny, zvláště v uplynulých 40 letech po zahájení reforem a otevírání se světu, se Čína rozrostla jako velký strom. Čínské úspěchy získaly ocenění mezinárodního společenství, ale současně panují ve světě i podezřelá a negativní slova. Některé země považují Čínu za soupeře a chtějí ji omezit. Čínská strana v reakci na to vždy trvala na řešení sporů jednáním a podporovala vzájemně výhodné dohody prostřednictvím spolupráce. Ale Čína má své limity a spolupráce má své principy. Čína nechce obchodní válku, ale nebojí se jí. Čína bude chránit nejen sama sebe, ale bude také bojovat za společné zájmy všech stran.

Chen Xu řekl, že tváří v tvář výzvám v nové éře předložila Čína návrh na vytvoření společenství lidského osudu a na budování nových mezinárodních vztahů na základě vzájemného respektu, spravedlnosti, spolupráce a vzájemných výhod.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25012 )


Vygenerováno za:0.0809 sec,0.0540 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,864B