Novinka:Tiskový mluvčí ruského prezidenta: Na diskuzi o obnovení letů mezi Ruskem a Gruzií je příliš brzy
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 12 červenec 2019 - 03:46:58

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov 10. července řekl, že v současné době je příliš brzy na diskuzi o obnovení civilních letů mezi Ruskem a Gruzií.

Peskov uvedl, že pozastavení civilních letů mezi Ruskem a Gruzií je nutné opatření. Současná protiruská nálada v gruzínské společnosti představuje velké riziko pro ruské turisty, pokud by se ve velkém množství rozhodli cestovat do Gruzie. Ruská strana bude i nadále věnovat pozornost situaci v Gruzii, a pokud se objeví náznaky, že situace na místě se dostává zpět do normálu, Rusko záležitost posoudí a rozhodne. V současné době je ale příliš brzy na diskuzi na toto téma.

Člen ruské Státní dumy Sergej Gavrilov se 20. června při účasti na akci gruzínského parlamentu sešel s předsedou gruzínského parlamentu, což vyvolalo protest gruzínské opoziční strany a místních obyvatel. Ruský prezident Vladimir Putin vydal 21. června rozkaz, kterým od 8. července zakázal civilní lety ruských leteckých společností do Gruzie. Ruské ministerstvo dopravy 22. června oznámilo, že od 8. července bude dočasně zakázán vstup civilních letadel gruzínských leteckých společností do Ruska.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25255 )


Vygenerováno za:0.0737 sec,0.0442 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,600B