Novinka:Antonio Guterres: Problémy obyvatelstva a vývojové trendy jsou neoddělitelné od Agendy pro udržitelný rozvoj do roku 2030
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 13 červenec 2019 - 05:43:41

Dne 11. července si připomínáme světový den obyvatelstva. Téhož dne zveřejnil generální tajemník OSN Antonio Guterres videozprávu, ve které uvedl, že problémy obyvatelstva, vývojové trendy, stárnutí, migrace a urbanizace jsou neoddělitelné od programu OSN pro udržitelný rozvoj do roku 2030.

Ve zprávě se odhaduje, že do roku 2050 bude 68% světové populace žít ve městech. Dosažení udržitelného rozvoje a řešení změny klimatu bude stále více záviset na úspěšném řízení měst. Rychlý růst populace přináší složitější výzvy pro mnoho nejméně rozvinutých zemí. Mnoho zemí navíc čelí problémům stárnutí populace.

Letošním tématem světového dne obyvatelstva je 25 let trvání Mezinárodní konference o populaci a rozvoji: Zrychlení plnění slibů a výzva mezinárodního společenství, aby i nadále věnovalo pozornost nedokončené činnosti Mezinárodní konference o populaci a rozvoji, která se konala v Káhiře již v roce 1994.

Ve svém projevu Antonio Guterres sdělil, že na mezinárodní konferenci v Káhiře o populaci a rozvoji vyjádřili vedoucí představitelé propojení mezi obyvatelstvem, rozvojem a lidskými právy a uznali, že prosazování rovnosti žen a mužů je správným přístupem a nejjistějším způsobem, jak dosáhnout udržitelného rozvoje a zlepšení blahobytu všech.

V listopadu letošního roku bude Populační fond OSN (UNFPA) spolupracovat s keňskými a dánskými vládami na zasedání na vysoké úrovni v Nairobi. Guterres povzbuzuje členské státy OSN, aby se aktivně účastnily tohoto setkání na vysoké úrovni a učinily pevné politické a finanční závazky k dosažení akčního programu, které dosáhlo mezinárodní společenství v Káhiře.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25266 )


Vygenerováno za:0.0527 sec,0.0373 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,448B