Novinka:Vladimir Putin vedl poprvé telefonický rozhovor se současným ukrajinským prezidentem
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 13 červenec 2019 - 05:45:28

Ruský prezident Vladimir Putin vedl 11. července telefonický rozhovor se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským na téma situace na jihovýchodě Ukrajiny. Byl to první telefonický hovor mezi oběma vedoucími představiteli.

Podle prohlášení zveřejněného na internetových stránkách moskevského Kremlu souhlasily obě strany s ochotou dál provádět koordinaci v rámci normandského formátu.

Volodymyr Zelenskyj navrhl uspořádat jednání s Vladimirem Putinem v běloruském hlavním městě Minsku. Vyjádřil také naději, že jednání se zúčastní vedoucí představitelé USA, Velké Británie, Francie a Německa. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov se vyslovil v tom smyslu, že ruská strana tento návrh zváží, ale zatím nezveřejní žádné rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že Spojené státy a Velká Británie nejsou členy čtyřstranné skupiny (Ukrajina, Rusko, Francie a Německo; normandský formát) o ukrajinské otázce, musí Rusko posoudit vyhlídky tohoto nového vyjednávacího rámce.

Vladimir Putin se 11. července vyslovil v tom smyslu, že ruská strana neodmítla žádné jednání, včetně rozšíření normandského formátu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25267 )


Vygenerováno za:0.0836 sec,0.0689 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,512B