Novinka:Maďarský premiér Viktor Orbán se setkal se členem čínské Státní rady, čínským ministrem zahraničí Wangem Yiem
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 14 červenec 2019 - 04:10:02

Maďarský premiér Viktor Orbán se 12. července v Budapešti setkal se členem čínské Státní rady, čínským ministrem zahraničí Wangem Yiem (Wang I).
Orbán uvedl, že Maďarsko a Čína jsou skutečně strategičtí partneři, obě země mají pevnou politickou důvěru, aktivně podporují společnou výstavbu Pásma a Stezky, výstavba maďarsko-srbské železnice dosáhla stabilního rozvoje. Letos si připomínáme 70. výročí založení diplomatických vztahů obou zemí, po dobu 70 let Maďarsko skutečně cítilo vzácnost a důležitost tohoto přátelství a vzájemnou důvěru. Maďarská strana je ochotna spolu s čínskou stranou rozvíjet toto přátelství, prohlubovat skutečnou spolupráci, podporovat bilaterální vztahy, spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy, a čínsko-evropské vztahy, aby dosáhly nového pokroku.

Wang řekl, že se Čína a Maďarsko od založení diplomatických vztahů neustále vzájemně respektovaly, podporovaly se a věřily v druhou stranu. Maďarsko je země, která dodržuje zásady a přidává důležitost dobré pověsti, a postupně se stává významnou silou při regionálních a mezinárodních záležitostech.

Současné mezinárodní společenství je plné výzev, Čína a Maďarsko by měly nadále pevně podporovat druhou stranu v otázkách souvisejících s hlavními zájmy druhé strany, uplatňovat výhody společné výstavby Pásma a Stezky, trvat na rozšíření spolupráce ve všech oblastech, neustále integrovat vzájemné zájmy. Čínská strana je ochotna spolu s maďarskou stranou posilovat nejenom spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy, ale i výměny a koordinaci ohledně čínsko-evropských vztahů a ohledně multilaterálních záležitostí, neustále zvyšovat strategičnost bilaterálních vztahů, a spolu chránit rozvoj světové rovnováhy, spravedlnosti, a v neposlední řadě míru.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25276 )


Vygenerováno za:0.2570 sec,0.2414 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,056B