Novinka:Americký ministr financí vyzval Kongres, aby co nejrychleji zvýšil strop vládního dluhu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 14 červenec 2019 - 04:11:04

Americký ministr financí Steven Mnuchin 12. července vyzval americký Kongres, aby zvýšil strop dluhu federální vlády, a to co nejdříve před letními parlamentními prázdninami, jinak bude federální vláda pravděpodobně na začátku září stát před rizikem nedodržení dlužné smlouvy.

Mnuchin téhož dne v dopisu pro předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Patricii D'Alesandro Pelosiovou řekl, že podle nejnovějšího předpokladu by vládní fondy mohly být vyčerpány před obnovením Kongresu na začátku září. Proto vyzval americký Kongres, aby zvýšil strop dluhu federální vlády, a to co nejdříve před letní přestávkou.

Americká Sněmovna reprezentantů dne 26. července vstoupila do šestitýdenních letních prázdnin. Kdyby nebyl v červenci zvýšen strop vládního dluhu, stála by federální vláda pravděpodobně na začátku září před rizikem nedodržení dlužné smlouvy, a globální finanční trh by byl pravděpodobně před jistým nepokojem.

Pelosiová 11. července uvedla, že doufá, že parlament může v červenci dosáhnout s Bílým domem jednotného názoru na zmíněný problém.

Podle údajů amerického ministerstva financí, do 30. června veřejný dluh americké vlády už dosáhl více než 2200 miliard amerických dolarů.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25277 )


Vygenerováno za:0.0414 sec,0.0248 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,880B