Novinka:Francie založila vesmírné vojenské velení
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 15 červenec 2019 - 03:44:08

V sobotu v Paříži francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že v září letošního roku zřídí Francie vesmírné vojenské velení, aby urychlila rozvoj francouzské kosmické armády a řešila možné budoucí konflikty ve vesmíru.

Téhož dne na oslavu národního dne v sídle francouzského ministerstva obrany pronesl Macron projev, ve kterém uvedl, že v září letošního roku zřídí francouzské letectvo v rámci letectva vojenské velení, které se nakonec stane velením letectví a vesmírných sil.

V roce 2018 Macron navrhl, že Francie bude mít vlastní strategii pro obranu vesmíru. Francie je nyní připravena posílit své schopnosti v oblasti vesmírné bezpečnosti, aby lépe chránila své vlastní satelity. Francie bude také více investovat do vesmíru.

Francouzská média zdůraznila, že vesmír se stal novým bojištěm velkých mocností. Francie chce posílit svou strategickou pozici a vojenské schopnosti ve vesmíru. Podle zákona o vojenském plánování z let 2019-2025 dosahuje francouzský rozpočet na obranu vesmíru až 3,6 miliardy eur (asi 4,06 miliardy dolarů).
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25285 )


Vygenerováno za:0.0390 sec,0.0213 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,056B