Novinka:WHO: Epidemie eboly v Africe se stala naléhavou veřejnou zdravotní událostí, která vyvolala mezinárodní pozornost
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 19 červenec 2019 - 04:07:18

Epidemie eboly v Kongu (Kinshasa) se stala naléhavou veřejnou zdravotnickou událostí, která vyvolala mezinárodní pozornost. 17. července to v Ženevě řekl generální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

WHO téhož dne uspořádala zasedání o epidemii eboly v Kongu (Kinshase). Bylo to čtvrté zasedání po epidemii eboly v této zemi v srpnu roku 2018. Tedros Adhanom Ghebreyesus se po zasedání vyslovil v tom smyslu, že celý svět musí přikládat velkou důležitost epidemii, spolupracovat s Kongem (Kinshasou) na co nejrychlejším potlačení epidemie a na vytvoření dokonalejšího zdravotnického systému.

Předseda výboru WHO pro naléhavé události Robert Steffen zdůraznil, že různé státy by se měly vyhnout omezování obchodu a cestování v důsledku naléhavé veřejné zdravotnické události, protože taková opatření by mohla mít negativní vliv na život místních obyvatel.

Podle statických údajů onemocnělo do 15. července ebolou v Kongu (Kinshase) už 2512 lidí.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25318 )


Vygenerováno za:0.0455 sec,0.0255 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,120B