Novinka:Singapurský list The Straits Times: Je nepochopitelné, že USA spojují své domácí zneužívání opiátů s čínsko-americkou obchodní otázkou
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 20 srpen 2019 - 06:25:16

Bývalý hlavní redaktor singapurského listu The Straits Times Leslie Fong nedávno zveřejnil v tomto listu článek nazvaný „Podivné vztahy mezi clem, opiáty a opiem". Ten článek poukázal na to, že prezident Trump spojil zneužívání opiátů ve Spojených státech s obchodní otázkou mezi dvěma ekonomikami světa, což je nepochopitelné.

V článku se uvádí, že zatímco se celý svět domníval, že další kolo obchodního jednání mezi Čínou a Spojenými státy probíhá hladce, prezident Trump prohlásil, že od 1. září zvýší celní tarify na čínské dovážené výrobky v hodnotě 300 miliard amerických dolarů. Jeden z jeho důvodů pro zvýšení celních tarifů je, že Čína nebrání vstupu fentanylu do Spojených států. Toto chování je nepochopitelné.

Podle článku je příčinou zneužívání opiátů ve Spojených státech to, že související výrobci nevydali dostatečná varování před jejich závislostí, dokonce povzbuzují lékaře, aby víc předepisovali takové léky. Když už nebylo možné ignorovat závislost na opiátech, začala americká vláda takové léky omezovat. Proto narkomané hledají nezákonné alternativní preparáty, včetně oxycodonu, fentanylu, tramadolu a dalších. Ve skutečnosti není těžké syntetizovat fentanyl. Pokud máte potřebné přísady, lékárník ho dokáže vyrobit ve školní laboratoři. Hlavní ingredience fentanylu lze koupit v malých obchodních laboratořích v Hamburku nebo Hajdarábádu. Fentanyl v malém balíčku může být zaslán do Spojených států z jakéhokoli místa.

Článek poukázal na to, že Spojené státy přenáší svou odpovědnost za zneužívání opiátů na Čínu, což je pokrytecké. Čína udělala mnoho práce v otázce fentanylu, americké obvinění je neodůvodněné.

Zdroj: https://www.straitstimes.com/opinion/the-strange-link-between-tariffs-opioids-and-opiumTato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25576 )


Vygenerováno za:0.0517 sec,0.0368 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,168B