Novinka:Američtí maloobchodníci jsou zaneprázdněni nákupem zboží z Číny v reakci na nové americké tarify na Čínu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 03 září 2019 - 03:44:57

Americká kancelář obchodního zástupce nedávno oznámila, že 1. září v 12:01 amerického východního času uloží 15% tarify na čínské zboží dovážené do USA v hodnotě 125 miliard dolarů, které bylo zahrnuto na seznam. Aby předešly ztrátám, jsou desítky tisíc maloobchodníků ve Spojených státech zaneprázdněny nákupem zboží z Číny, před uvalením tarifů.

Auditor Steve Ferreira řekl, že v době od 15. do 26. srpna američtí maloobchodníci importovali 260 tisíc televizorů, aby se vyhnuli tarifům. Přestože prezident později odložil datum účinnosti uvalení tarifu na televize na prosinec, nákladní loď je v současné době na cestě.

Mnoho amerických maloobchodníků se silně staví proti uložení tarifů, protože se domnívají, že to nejen přinese obrovskou ztrátu jejich společnosti, ale také to zvýší konečné náklady pro běžné Američany.

V současné době je celní sazba na obuv dováženou z Číny v průměru 11 %. Po dalším zvýšení amerických cel bude sazba u některých druhů obuvi až 67 %. Nedávno zaslalo více než 200 amerických výrobců obuvi a maloobchodníků společný dopis americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, ve kterém ho vyzvali ke zrušení tarifů na čínské zboží dovážené do Spojených států.

Majitelka obchodu s obuví v San Franciscu Jennifer Lee věří, že Spojené státy uvalí clo na celý obuvnický průmysl, což bude mít velký dopad na zisky společností.

Albert Zhou, který provozuje železářství v americkém San Franciscu, řekl, že skutečný dopad zasáhne zákazníky, protože růst cen komodit sníží kupní sílu každého. Prodáváme čínské výrobky.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.25705 )


Vygenerováno za:0.0783 sec,0.0527 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,160B