Novinka:MZV znovu zdůraznilo, že žádné země, zahraniční vlády ani osobnosti nemají právo zasahovat do hongkongských záležitostí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 14 listopad 2019 - 06:55:03

Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí pan Geng Shuang (Keng Šuang) 13. listopadu na pravidelné tiskové konferenci v odpovědi na dotaz ohledně podpory pro schválení příslušného zákona o Hongkongu v americkém kongresu a projevů EU o Hongkongu znovu zdůraznil, že Hongkong je čínský Hongkong. Situace v Hongkongu je vnitřní záležitost Číny, do které nemají právo zasahovat žádné země, zahraniční vlády ani osobnosti.

Pan Geng Shuang poukázal na to, že současná situace v Hongkongu není problém lidských práv ani demokracie, ale problém zastavení nepokojů, obnovení pořádku a hájení zákona.

Pan Geng Shuang dodal, že zastavení nepokojů a obnovení pořádku jsou hlavní úkoly Hongkongu. Jde o nejširší společnou shodu a nejsilnější zájem různých kruhů hongkongské společnosti. Čínská ústřední vláda rozhodně podporuje vládnutí v Hongkongu podle zákona a podporuje hongkongskou policii při přísném prosazování zákona, aby hájila společenský pořádek a chránila bezpečnost hongkongských občanů.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.26378 )


Vygenerováno za:0.0405 sec,0.0250 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,496B