Novinka:Bývalý Trumpův poradce byl uznán vinným z falešného svědectví a zastrašování svědka
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 16 listopad 2019 - 06:52:59

Americký politický konzultant Roger Stone, který byl poradcem Donalda Trumpa během prezidentských voleb v roce 2016, byl soudem ve Washingtonu shledán vinným ve všech sedmi bodech obvinění. Informovaly o tom v pátek noviny Politico.

Porota ho shledala vinným z pěti bodů, které souvisely s podáním falešného svědectví. Dále z jednoho bodu, který se týkal pokusu zmařit vyšetřování ze strany Kongresu USA a jednoho bodu ohledně zastrašování svědka.

Stone je jednou z nejbližších zplnomocněných osob amerického prezidenta. Byl zadržen ve Fort Lauderdale na Floridě 25. ledna. Maximální výše trestu, která mu hrozí, je 20 let odnětí svobody.

Kromě toho byl podezřelý i z navazování spojení s organizací WikiLeaks, která publikuje tajné dokumenty. Tým zvláštního prokurátora Roberta Muellera, který ukončil vyšetřování údajného ruského zásahu do voleb USA, obvinil Stonea z toho, že se snažil od WikiLeaks získat materiály, které odcizili hackeři, a které by mohly poškodit Hillary Clintonovou.

Mueller odstupuje

V květnu tohoto roku oznámil zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller oficiální uzavření zvláštního vyšetřovacího úřadu a jeho odchod z ministerstva spravedlnosti.

Bílý dům, který okomentoval projev zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o ruském „zásahu“ do voleb, vyzval spíše k tomu, aby se to nechalo být a nesoustředilo se na vyšetřování, které prokázalo, že nedošlo k žádnému propojení mezi americkým prezidentem a úřady Ruské federace.

Ruský „zásah“ do voleb

V dubnu vydalo americké ministerstvo spravedlnosti upravenou verzi zprávy amerického zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o „ruském vyšetřování“, které trvalo více než dva roky.

Podle tohoto prohlášení Rusko zasáhlo do amerických voleb v roce 2016 prostřednictvím sociálních sítí a útoků hackerů. Kromě toho, Mueller uvedl ve zprávě, že Rusko chce, aby Trump byl zvolen prezidentem, ale „vyšetřování neodhalilo, že by se členové kampaně Trumpa, sešli nebo něco koordinovali s ruskou vládou“.

Kreml uvedl, že zpráva neuvádí nic nového, protože neobsahuje odůvodněné důkazy o „ruském zásahu“ ve volbách ve Spojených státech a Rusko taková obvinění nepřijímá. Mluvčí ruského vůdce Dmitrij Peskov navíc poznamenal, že peníze amerických daňových poplatníků byly utraceny zbytečně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AwZhTato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.26404 )


Vygenerováno za:0.0777 sec,0.0519 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:867,888B