Novinka:Brazilští odborníci: Prohlášení z Brasilie vyslalo hlas BRICS
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 17 listopad 2019 - 08:02:17

14. listopadu se v brazilském hlavním městě Brasilii konal 11. summit vedoucích představitelů BRICS. Vedoucí představitelé pěti zemí jednali na téma „Vybudovat budoucnost ekonomickým růstem", vyměnili si názory na spolupráci mezi členskými zeměmi BRICS a na společné zájmy, dosáhli rozsáhlé shody a vydali Prohlášení z 11. summitu BRICS v Brasilii. Odpovědný činitel Výzkumného centra pro brazilsko-čínské vztahy Evandro Carvalho se domnívá, že Prohlášení zdůraznilo reformy a upevnění multilaterálního systému, podpořilo ekonomickou a finanční spolupráci a nové průmyslové partnerství mezi členskými zeměmi BRICS a také vyslalo jasný hlas zemí BRICS.

Pět členských zemí BRICS v prohlášení zopakovalo, že je třeba upevnit reformy multilaterálního systému a čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) pronesl na 11. summitu projev na téma „Společné úsilí v nové etapě spolupráce", ve kterém zdůraznil provádění multilateralismu a otevírání se světu. Evandro Carvalho se domnívá, že Prohlášení zdůrazňuje důležitost multilateralismu, a projev čínského prezidenta je jasný signál Číny na ochranu multilateralismu.

„V současné mezinárodní situaci má multilateralismus velký význam. Roční summit BRICS odráží důležitost multilateralismu v praxi. Prohlášení podporuje vliv mezinárodních organizací, které poskytují strukturní základ mezinárodnímu multilaterálnímu systému. Xi Jinping také slíbil ochranu multilaterálního systému pod vedením WTO. Čína se bude nadále otevírat světu a zlepšovat obchodní prostředí," řekl Evandro Carvalho.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.26413 )


Vygenerováno za:0.0741 sec,0.0527 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,792B