Novinka:Čínský Národní zdravotní výbor věří, že mezinárodní společenství porozumí a podporuje čínské práce na prevenci a kontrolu epidemií koronaviru
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 01 únor 2020 - 04:33:02

Mluvčí čínského Národního zdravotního výbor Mi Feng (Mi Feng) 31. ledma na tiskové konferenci uvedl, že Čína má důvěru a také schopnost účinně kontrolovat a nakonec porazit epidemii koronaviru. Věří, že mezinárodní společenství pochopí a podpoří čínské práce na prevenci a kontrolu epidemií.

Generální tajemník Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus dnes ráno oznámil, že epidemie nového typu koronaviru představuje „Nouzovou udalost v oblasti veřejného zdraví mezinárodního zájmu" a cestovní a obchodní omezení vůči Číně se nedoporučují. Mi Feng v tomto ohledu uvedl, že čínská vláda přikládá velký význam prevenci a kontrole epidemií koronaviru a již přijala nejpřísnější preventivní opatření.

„Jsme přesvědčeni a jsme schopni účinně kontrolovat a nakonec porazit epidemii. Věříme, že mezinárodní společenství pochopí a podpoří čínské práce na prevenci a kontrolu epidemií a bude s Čínou spolupracovat, aby podle Mezinárodních zdravotních předpisů a návrhů Světové zdravotnické organizace prováděl prevenci a kontrolu vůči epidemii a udržoval regionální a globální bezpečnost veřejného zdraví," uvedl Mi.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27208 )


Vygenerováno za:0.0597 sec,0.0427 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,720B