Novinka:Impeachment Bakaly
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pátek 07 únor 2020 - 04:28:18

Na rozdíl od amerického Senátu, ve kterém šel včera Mitt Romney v jednom ze dvou hlasování o impeachmentu Donalda Trumpa proti své vlastní straně, žádný český poslanec z „prezidentských stran“ neudělal takový historický krok při závěrečné ústavní žalobě na Miloše Zemana.

Žádný poslanec z ANO, ČSSD, KSČM či SPD nehlasoval 26. září pro svržení Zemana. Ve druhém nedávném českém hlasování o „impeachmentu“ nehlasoval žádný přítomný poslanec proti usnesení o odsuzování Zdeňka Bakaly za odmítnutí se dostavit před vyšetřovací komisi k OKD. Bakaly se nezastali ani Ondřej Veselý z ČSSD nebo Miroslav Kalousek z TOP 09, kteří jako jediní hlasovali proti přijetí závěrečné zprávy o OKD.

Ani jeden poslanec nezpochybnil, že jde o porušením zákona, pokud někdo, kdo žije v zahraničí, se odmítá dostavit před vyšetřovací komisi Poslanecké sněmovny. (My jsme to zpochybnili v srpnu 2018 a platí to stále.) Jde tu o „nestrannou spravedlnost“, o které včera mluvil Romney? Ne, ale nikdy nikdo hlasováním proti Zdeňku Bakalovi nepřišel o politické body.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27266 )


Vygenerováno za:0.1037 sec,0.0867 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,280B