Novinka:Zvláštní skupina centrální vlády pro reakci na epidemii svolala zasedání
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 07 únor 2020 - 04:30:18

Čínský premier Li Keqiang(Li Kche-čchiang) 6. února předsedal zasedání zvláštní skupiny centrální vlády pro reakci na epidemii zápalu plic způsobenou novým typem koronaviru. Zasedání poukázalo na to, že je třeba obnovit produkci řádným způsobem a současně vědecky kontrolovat epidemii.

Zasedání poukázalo na to, že je třeba nadále soustředit úsilí na prevenci a kontrolu epidemie v provincii Hubei, zejména ve Wu-chanu, a dále zvyšovat počet nemocničních lůžek a zdravotnického personálu ve Wu-chanu. Je třeba nadále pracovat na zajišťování klíčových zdravotnických potřeb.

Bezpečnost, zdraví a život cizinců v Číně jsou zaručeny a očekává se, že různé strany posílí spolupráci

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing) dnes v Pekingu uvedla, že Čína sjednotila úsilí celé země, aby bojovala s epidemií zápalu plic způsobenou novým typem koronaviru nejpřísnějšími a nejdůslednějšími opatřeními. V současné době je zaručena bezpečnost, zdraví a život občanů cizí státní příslušnosti v Číně a provoz čínského civilního letectví nebude pozastaven. Hua Chunying zdůraznila, že Čína doufá, že různé strany nebudou na epidemii reagovat přehnaně. V současnosti je nejvyšší prioritou sjednotit se a posílit spolupráci mezi různými zeměmi.

Podle nejnovějších údajů, které zveřejnil Čínský národní výbor pro zdravotnictví, se do 5. února vyléčilo celkem 1.153 lidí nakažených novým koronavirem, což je dvojnásobek počtu obětí nemoci (563). Od 4. února zaznamenal počet nově potvrzených případů mimo provincii Hubei už druhý po sobě jdoucí den pokles.

Hua Chunying mimo jiné zdůraznila, že čínské civilní letectví přijalo řadu účinných opatření na zajištění bezpečnosti a zdraví cestujících na mezinárodních letech a na minimalizaci šíření epidemie letadly. Provoz čínského civilního letectví nebude pozastaven.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27267 )


Vygenerováno za:0.1277 sec,0.0977 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,904B