Novinka:1,5 milionu korun na občana. Okamura spočítal, kolik dluží Německo Čechům na reparacích. Kde však najde exekutory?
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pátek 07 únor 2020 - 04:43:26

Ve svém projevu publikovaném na sociální síti Facebook vyzvedl Tomio Okamura otázku povalečných reparací ze strany Německa, kterých by se Česká republika podle něj měla aktivně domáhat. Zkritizoval také postoj odpůrců vymáhání finanční kompenzace a prozradil, proč někteří politici nemají zájem o vyřešení této otázky ve prospěch Česka.

Jeden a půl milionu českých korun. Právě tolik momentálně dluží Německo každému z českých občanů, tvrdí předseda SPD Tomio Okamura. Dokonce i celkovou částku ve výši 15 tisíc miliard korun považuje český politik za minimální kompenzaci.

„Německý stát nám dluží zhruba 15 tis. miliard korun na reparacích. Tolik dělá minimální a částečná náhrada za škody, které nám Německo způsobilo od roku 1939 do jara 1945. Jakkoli se o tom snaží čeští politici a čeští novináři lhát, není tento dluh promlčený, protože promlčet nelze. Je to závazek, který Německu uložily mezinárodní dohody v Postupimi a na Pařížské konferenci,“ prohlásil ve svém příspěvku Tomio Okamura.

Dále předseda SPD vystavuje kritice tvrzení, že v současné době Česko již nemá nárok na žádné reparace, a to kvůli majetku sudetských Němců, který Československo získalo po druhé světové válce. Okamura totiž uvádí, že toto přesvědčení je v naprostém protikladu s reparační dohodou, podle níž se do výše reparací nezapočítává majetek, který byl vlastnictvím příslušníků Německa v době druhé světové války.

„Jednoduše řečeno, zabavený majetek sudetských Němců anebo německých kolaborantů, kteří byli před válkou československými občany, nemůže být započítán do reparace,“ tvrdí předseda SPD.

Představitelé současné vlády však nepopírají ten fakt, že má Německo doopravdy dluh vůči České republice, jenomže odmítají ten dluh vymáhat. Důvodem je snaha zachovat rovné a přátelské vztahy s Německem, což je podle Okamury naprostý nesmysl. Jako argument uvádí český politik skutečnost, že Německo před několika lety splatilo veškeré dluhy z první světové války jiným státům. Navíc musela také Česká republika splatit povalečné reparace, a to již v době první republiky.

Předseda SPD kategoricky odmítá ignorovat problém povalečných reparací, jelikož podle něj se tato otázka netýká pouze vlády, ale celého českého národa.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Br6BTato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27270 )


Vygenerováno za:0.0658 sec,0.0469 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,824B