Novinka:Turecký ministr zdravotnictví: Čínská opatření na prevenci a kontrolu nového koronaviru jsou rychlá a transparentní
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 09 únor 2020 - 04:32:31

Turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca při exkluzivním rozhovoru s čínskými médii ocenil čínskou vládu, která přijala rychlá a transparentní opatření na prevenci a kontrolu epidemie zápalu plic způsobené novým typem koronaviru, a aktivně spolupracovala se Světovou zdravotnickou organizací, aby včas informovala o průběhu onemocnění a léčky, což položilo pevný základ pro výzkum nemoci v jiných zemích.

„V rané fázi vypuknutí epidemie přijala čínská vláda opatření včetně uzavření města Wu-chanu. To je velmi důležité i včasné rozhodnutí. A během této doby čínská vláda a Světová zdravotnická organizace otevřeně a transparentně sdílely celému světu veškeré informace o vývoji epidemie," uvedl Fahrettin Koca.

Koca poukázal na to, že čínská vláda postavila nemocnici s 1 000 lůžky jen deset dní, což také odráží odhodlání Číny bojovat s epidemií. Turecký ministr zdůraznil, že různé státy by se měly sjednotit a spolupracovat v boji proti epidemii. „Myslím si, že v tomto kritickém okamžiku je nevyžádaná pomoc velmi vzácná a pro překonání epidemie je obzvláště důležitá solidarita," uvedl Koca.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27279 )


Vygenerováno za:0.0612 sec,0.0379 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,232B