Novinka:Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus vyjádřil respekt čínskému zdravotnickému personálu bojujícímu proti epidemii koronaviru
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 11 únor 2020 - 03:05:04

„Chtěl bych vyjádřit respekt zdravotnickému personálu v Číně, zejména v čínské provincii Hubei, který se pod obrovským tlakem nejen stará o pacienty (trpící pneumonií způsobenou novým koronavirem), ale také shromažďuje data pro vědeckou analýzu v boji proti koronaviru," řekl generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodal, že „Celý svět oceňuje vaše úsilí o hledání nejlepšího léku a o kontrolu šíření viru."
Tedros Adhanom Ghebreyesus zároveň zdůraznil, že lékařští odborníci a vědci nyní usilují o boj proti koronaviru prostřednictvím dat.

Světová zdravotnická organizace 6. února oznámila, že 11. a 12. tohoto měsíce proběhne v Ženevě Fórum světového výzkumu a inovace v oblasti boje proti novému typu koronaviru, které přispěje ke koordinaci celosvětového výzkumného úsilí a co nejdříve přinese plán pro diagnostiku a léčbu a účinnou vakcínu.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27298 )


Vygenerováno za:0.1004 sec,0.0853 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,960B